W Przemyślu odbyło się inauguracyjne posiedzenie rady Zespołu Parków Krajobrazowych na lata 2025 – 2030. W jej skład weszło 14 osób, a powołania wręczyła członek zarządu województwa podkarpackiego Anna Huk.
– Dziękuję w imieniu własnym oraz marszałka Władysława Ortyla za to, że zechcieli państwo pracować w tej kadencji w radzie – to bardzo ważne. Państwa kompetencje, wiedza, doświadczenie, a przede wszystkim wielka pasja związana z ochroną środowiska są doskonałą rekomendacją do bycia członkiem tego ważnego gremium
– powiedziała podczas spotkania A. Huk.
Rada Zespołu Parków Krajobrazowych działa jako organ opiniodawczo-doradczy dyrektora zespołu, oceniając stan przyrody, opiniując plany ochrony oraz monitorując działalność edukacyjną i turystyczną. Jej celem jest zapewnienie zrównoważonego rozwoju oraz skuteczna ochrona wartości przyrodniczych, historycznych i kulturowych...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 78% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze