Reklama

Nowe autobusy, wiaty i zatoki

18/03/2019 16:39

Gmina miejska Przemyśla w partnerstwie z powiatem przemyskim zakończyła realizację programu pod hasłem „Rozbudowa i integracja systemu komunikacji publicznej na terenie MOF Przemyśl”.

Przedsięwzięcie o wartości ponad 24 milionów złotych zostało dofinansowane z[paywall]pieniędzy Unii Europejskiej. Jego celem było zmniejszenie emisji zanieczyszczeń uciążliwych dla środowiska i mieszkańców poprzez poprawę dostępu do niskoemisyjnego transportu publicznego. Zakres rzeczowy programu to m.in. zakup 15 sztuk autobusów 12-metrowych, w tym 13 zasilanych ON oraz 2 zasilanych CNG, zakup wyposażenia do autobusów – 40 kompletów dla autobusów nowych i pozostających w taborze, rozbudowa odcinka ul. Wysockiego na odcinku do granicy miasta w kierunku miejscowości Ujkowice, zakup i budowa 12 sztuk wiat przystankowych na terenie miasta oraz sąsiadujących z nim miejscowości wchodzących w skład powiatu przemyskiego. Na terenie tych ostatnich przebudowano także 6 zatok autobusowych (Krówniki, Łuczyce, Hermanowice, Grochowce).
red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Jan - niezalogowany 2019-03-18 18:41:52

    A kiedy będzie kursował autobus na szczytowe ul .Przemyśla :  Akacjową ,Wandy .. ten co jeżdzi na Zielonkę  ? Zrobić rondo na Akacjowej - niech zawraca ..mieszkańcy oczekują na autobus !

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    emeryt - niezalogowany 2019-03-18 20:20:03

    podobnie z kursami autobusu  nr. 3 , prosimy o wydłużenie wszystkich kursów, choćby tylko do gazowni ,przy ul .Rogozińskiego . Jest nowa wiata i zatoka ,brakuje autobusu.Też mieszkańcy i też oczekują!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Kazio - niezalogowany 2019-03-20 18:03:32

    Już teraz jak jeździ linia na 28,  to autobus mógłby  z Przemysława wjeżdżać w Sucharskiego i Grota Roweckiego.  Wyznaczyć  tam 2 - 3  dodatkowe przystanki. Jadąc w dół tak samo objeżdżałby tylko w  odwrotnej kolejności.  Taki manewr można zrobić  z dnia na dzień i nie jest to zabieg kosztowny . Dla całej trasy ma to niewielkie znaczenie ale mieszkańcom zawsze w jakiś sposób ułatwi życie. Potem lament bo Przemyśl zastawiony samochodami. Czy ludzie mają latać skoro nie ma autobusów i linie są kompletnie niedostosowane? 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama