Reklama

Nowe drzewa dla Jarosławia

16/05/2020 17:33

Kwestia zarządzania miejską zielenią to temat w Jarosławiu drażliwy. By nieco ocieplić nadwerężoną relację z mieszkańcami w tej materii, włodarze miasta postanowili, że pozwolą wskazać jarosławianom miejsca potencjalnych nowych nasadzeń.

Rzecz jasna głos mieszkańców będzie mieć charakter konsultacyjny, ale – jak zapowiada burmistrz Waldemar Paluch – siłą pomysłu jest to, że nowe nasadzenia będą mieć szansę zaistnieć także[paywall] na działkach niekoniecznie należących do miasta. – „Nowe drzewa dla Jarosławia” to akcja, która pozwoli na zgromadzenie w jednym miejscu dogodnych lokalizacji dla nasadzeń, niezależnie od tego, jaki podmiot jest właścicielem terenu – tłumaczy burmistrz.

– Wskazane przez Państwa lokalizacje będą weryfikowane pod kątem możliwości wykonania nasadzeń, a właściciele terenów zostaną poinformowani o inicjatywie – uzupełnia. Propozycje mieszkańców mają docelowo stworzyć bazę danych dotyczących możliwych lokalizacji powstawania w mieście terenów zielonych. Baza ta wykorzystywana będzie także w przypadku organizowania nasadzeń tzw. zastępczych, a więc takich, które nakazywane są przez organy wyższej instancji w przypadku, gdy miasto wycina drzewa na swoim terenie. Propozycje należy kierować na adres poczty elektronicznej inspektora Artura Zwolskiego (artur.zwolski@um.jaroslaw.pl.) z Wydziału Gospodarki Nieruchomościami, Mieniem Komunalnym i Ochrony Środowiska UM Jarosławia.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Radical News - niezalogowany 2020-05-16 19:09:47

    No wreszcie jakaś dobra, szlachetna, zdrowa inicjatywa !!! I tak trzymać !!!DRZEWA W MIESCIE. PO CO DRZEWA W MIEŚCIE? - EKOLOGIA.PLYOUTUBE.COM - JAK WYGLĄDAŁOBY ŻYCIE NA ZIEMI BEZ DRZEW?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama