Kwestia zarządzania miejską zielenią to temat w Jarosławiu drażliwy. By nieco ocieplić nadwerężoną relację z mieszkańcami w tej materii, włodarze miasta postanowili, że pozwolą wskazać jarosławianom miejsca potencjalnych nowych nasadzeń.
Rzecz jasna głos mieszkańców będzie mieć charakter konsultacyjny, ale – jak zapowiada burmistrz Waldemar Paluch – siłą pomysłu jest to, że nowe nasadzenia będą mieć szansę zaistnieć także[paywall] na działkach niekoniecznie należących do miasta. – „Nowe drzewa dla Jarosławia” to akcja, która pozwoli na zgromadzenie w jednym miejscu dogodnych lokalizacji dla nasadzeń, niezależnie od tego, jaki podmiot jest właścicielem terenu – tłumaczy burmistrz.
– Wskazane przez Państwa lokalizacje będą weryfikowane pod kątem możliwości wykonania nasadzeń, a właściciele terenów zostaną poinformowani o inicjatywie – uzupełnia. Propozycje mieszkańców mają docelowo stworzyć bazę danych dotyczących możliwych lokalizacji powstawania w mieście terenów zielonych. Baza ta wykorzystywana będzie także w przypadku organizowania nasadzeń tzw. zastępczych, a więc takich, które nakazywane są przez organy wyższej instancji w przypadku, gdy miasto wycina drzewa na swoim terenie. Propozycje należy kierować na adres poczty elektronicznej inspektora Artura Zwolskiego (artur.zwolski@um.jaroslaw.pl.) z Wydziału Gospodarki Nieruchomościami, Mieniem Komunalnym i Ochrony Środowiska UM Jarosławia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.No wreszcie jakaś dobra, szlachetna, zdrowa inicjatywa !!! I tak trzymać !!!DRZEWA W MIESCIE. PO CO DRZEWA W MIEŚCIE? - EKOLOGIA.PLYOUTUBE.COM - JAK WYGLĄDAŁOBY ŻYCIE NA ZIEMI BEZ DRZEW?
No wreszcie jakaś dobra, szlachetna, zdrowa inicjatywa !!! I tak trzymać !!!DRZEWA W MIESCIE. PO CO DRZEWA W MIEŚCIE? - EKOLOGIA.PLYOUTUBE.COM - JAK WYGLĄDAŁOBY ŻYCIE NA ZIEMI BEZ DRZEW?