Reklama

Nowe wozy dla strażaków z Baszni Dolnej i Górnej [ZDJĘCIA]

Nareszcie się doczekali! Renault master miał trafić do strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Baszni Dolnej, a opel movano do pożarników z Baszni Górnej na wiosnę, jednak przez pandemię przyszło na nie poczekać nieco dłużej.

Świętowano hucznie i uroczyście. Przekazanie samochodów ratowniczo-gaśniczych zainaugurował przemarsz kompanii strażackiej z[paywall] placu parkowego w Baszni Dolnej do kościoła pw. św. Andrzeja Boboli. Tam modlono się o Boże błogosławieństwo dla strażaków na służbie oraz łaski dla wszystkich, którzy wsparli zakup pojazdów. Eucharystię koncelebrowali proboszcz ks. Leszek Bruśniak i kapelan OSP powiatu lubaczowskiego ks. Sławomir Szewczak. Obaj dokonali także poświęcenia wozów strażackich w parku wiejskim, do którego przemaszerowano po nabożeństwie przy akompaniamencie kapeli „Pawlaki”.

Tam, po uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego, podniesieniu flagi na maszt oraz złożeniu kwiatów przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, oficjalnie przekazano wozy. Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, posłanka na Sejm RP Anna Schmidt-Rodziewicz, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie Adam Skiba, Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie bryg. Janusz Jabłoński oraz wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel na ręce prezesa OSP w Baszni Dolnej dh. Bronisława Koczana i prezesa OSP w Baszni Górnej dh. Jana Kurysia złożyli dowody rejestracyjne oraz kluczyki.

W służbie mieszkańcom

 – Gratuluję jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej zakupu nowych samochodów. Dzięki zaangażowaniu i determinacji wielu osób i instytucji udało się zrealizować założenia 5-letniego „Programu Rozwoju Jednostek OSP w Gminie Lubaczów na lata 2015-2020” – podkreślił wójt W. Kapel.

Wśród zasłużonych wymienił m.in. posłankę Annę Schmidt-Rodziewicz, prezesa Adama Skibę, zastępcę Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie st. bryg. Daniela Dryniaka, komendanta bryg. Janusza Jabłońskiego i prezesów OSP w Baszni Dolnej i Baszni Górnej. Wszystkim wręczono pamiątkowe statuetki. Szefowie OSP w odpowiedzi podziękowali wójtowi za zaangażowanie w rozwój straży oraz wspieranie inicjatyw na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa przeciwpożarowego mieszkańców.


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Badura - niezalogowany 2020-10-12 21:55:38

    Moży by tak kumyndat  se spodni skrócił zamiast kostky zamiatać 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    maro - niezalogowany 2020-10-13 19:45:04

    A te koguty na dachu to chyba lata 90 jeszcze pamiętają

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama