W 14 Dywizjonie Artylerii Samobieżnej im. gen. bryg. Wacława Wieczorkiewicza w Jarosławiu i 1 Batalionie Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie doszło do zmiany dowódców. Obie jednostki wchodzą w skład 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie.
Dowódcą rzeszowskiego 1 BSP był do tej pory ppłk Rafał Iwanek. 21 września br. zdał obowiązki, zastając szefem szkolenia 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Uroczystość odbyła się na placu apelowym jednostki przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie. Dowódca 21 BSP gen. bryg. Dariusz Lewandowski podziękował za służbę ppłk. R. Iwankowi, wyróżniając go Kryształową Ciupagą[paywall]. Ten ostatni, zgodnie z tradycją, przekazał swojemu następcy przechodnią ciupagę podhalańską, proporzec rozpoznawczy batalionu oraz odznakę pamiątkową 1 bsp o numerze 1, należącą zawsze do dowodzącego 1 Batalionem Strzelców Podhalańskich. Nowym dowódcą został ppłk Marcin Samburski, uczestnik kilku misji pokojowych (m.in. w Afganistanie), mieszkający w Przemyślu.
23 września br. natomiast doszło do zmiany dowódcy w 14 Dywizjonie Artylerii Samobieżnej w Jarosławiu. Dotychczasowego dowódcę ppłk. Janusza Niedźwiedzia zmienił ppłk Wojciech Drapała. W uroczystości wzięli udział m.in. dowódca 21 BSP w Rzeszowie gen. bryg. D. Lewandowski, dowódcy jednostek wojskowych podległych 21 BSP, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz przedstawiciele władz samorządowych na czele z burmistrzem Jarosławia Waldemarem Paluchem.
fot.1. brygada strzelców podhalańskich Rzeszów
Nowym dowódcą 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie został przemyślanin ppłk Marcin Samburski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze