Reklama

Nowi dowódcy jednostek w Jarosławiu i Rzeszowie

W 14 Dywizjonie Artylerii Samobieżnej im. gen. bryg. Wacława Wieczorkiewicza w Jarosławiu i 1 Batalionie Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie doszło do zmiany dowódców. Obie jednostki wchodzą w skład 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie.

Dowódcą rzeszowskiego 1 BSP był do tej pory ppłk Rafał Iwanek. 21 września br. zdał obowiązki, zastając szefem szkolenia 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Uroczystość odbyła się na placu apelowym jednostki przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie. Dowódca 21 BSP gen. bryg. Dariusz Lewandowski podziękował za służbę ppłk. R. Iwankowi, wyróżniając go Kryształową Ciupagą[paywall]. Ten ostatni, zgodnie z tradycją, przekazał swojemu następcy przechodnią ciupagę podhalańską, proporzec rozpoznawczy batalionu oraz odznakę pamiątkową 1 bsp o numerze 1,  należącą zawsze do dowodzącego 1 Batalionem Strzelców Podhalańskich. Nowym dowódcą został ppłk Marcin Samburski, uczestnik kilku misji pokojowych (m.in. w Afganistanie), mieszkający w Przemyślu.

23 września br. natomiast doszło do zmiany dowódcy w 14 Dywizjonie Artylerii Samobieżnej w Jarosławiu. Dotychczasowego dowódcę ppłk. Janusza Niedźwiedzia zmienił ppłk Wojciech Drapała. W uroczystości wzięli udział m.in. dowódca 21 BSP w Rzeszowie gen. bryg. D. Lewandowski, dowódcy jednostek wojskowych podległych 21 BSP, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz przedstawiciele władz samorządowych na czele z burmistrzem Jarosławia Waldemarem Paluchem.


fot.1. brygada strzelców podhalańskich Rzeszów
Nowym dowódcą 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie został przemyślanin ppłk Marcin Samburski.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama