Reklama

Nowi terytorialsi ślubowali w Krasiczynie

Niektórych do wstąpienia w szeregi 20 Przemyskiej Brygady Obronny Terytorialnej skłonił patriotyzm, innych bliscy, a część być może chciała się przekonać, ile prawdy jest w powiedzeniu „za mundurem panny sznurem”.

Wojska Obrony Terytorialnej to formacja wojskowa złożona z ochotników, których zadaniem jest obrona kraju na terenie swojego terytorium. Mieści się w szeregach pięciu rodzajów Sił Zbrojnych RP, tuż obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej i Wojsk Specjalnych. Wśród nowo zaślubionych znalazły się zarówno osoby, które nigdy wcześniej nie mając styczności ze służbą i mundurem, jak i byli żołnierze, osoby uczące się, a nawet duchowny.

Cieszy też fakt, że i kobiety coraz śmielej wstępują w szranki terytorialsów. Liczba kobiet w 20 Przemyskiej Brygadzie Terytorialnej przekroczyła już 25 procent.

Reklama

Bieżące wcielenie było już czwartym organizowanym przez przemyską brygadę WOT-u. Kolejne planowane jest w maju.


fot.twitter.com/terytorialsi- zawsze gotowi zawsze blisko
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama