Niektórych do wstąpienia w szeregi 20 Przemyskiej Brygady Obronny Terytorialnej skłonił patriotyzm, innych bliscy, a część być może chciała się przekonać, ile prawdy jest w powiedzeniu „za mundurem panny sznurem”.
Wojska Obrony Terytorialnej to formacja wojskowa złożona z ochotników, których zadaniem jest obrona kraju na terenie swojego terytorium. Mieści się w szeregach pięciu rodzajów Sił Zbrojnych RP, tuż obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej i Wojsk Specjalnych. Wśród nowo zaślubionych znalazły się zarówno osoby, które nigdy wcześniej nie mając styczności ze służbą i mundurem, jak i byli żołnierze, osoby uczące się, a nawet duchowny.
Cieszy też fakt, że i kobiety coraz śmielej wstępują w szranki terytorialsów. Liczba kobiet w 20 Przemyskiej Brygadzie Terytorialnej przekroczyła już 25 procent.
Bieżące wcielenie było już czwartym organizowanym przez przemyską brygadę WOT-u. Kolejne planowane jest w maju.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze