Reklama

Nowy dowódca podhalańczyków [ZDJĘCIA]

Podpułkownik Jacek Otręba jest nowym – dziewiątym w historii jednostki – dowódcą 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu, wchodzącego w skład 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. 16 stycznia br. przejął obowiązki.

28 listopada br., podczas uroczystości na placu apelowym w jednostce przy ul. 29 Listopada w Przemyślu, dotychczasowy szef podhalańczyków płk Marcin Zalewski przekazał obowiązki swojemu tymczasowemu zastępcy – mjr. Bartłomiejowi Kaszyńskiemu. Pułkownik M. Zalewski szefem przemyskich „podhalańczyków” był od maja 2019 r. Był nim, będąc podpułkownikiem. Podczas wspomnianych uroczystości z rąk dowódcy 21 BSP w Rzeszowie generała brygady Tadeusza Nastarowicza odebrał akt mianowania na pułkownika, jak również awans – z dniem 1 grudnia ub.r. został zastępcą dowódcy 21 BSP w Rzeszowie[paywall].

Jak już wspomnieliśmy, mjr B. Kaszyński był tymczasowym dowódcą. 16 stycznia br. przekazał sztandar 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu podpułkownikowi Jackowi Otrębie.

Reklama

To absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Uczestniczył w VII zmianie PKW w Afganistanie, za co odznaczony został Gwiazdą Afganistanu. Do przemyskich podhalańczyków przechodzi z Taktycznego Centrum Operacyjnego Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama