Podpułkownik Jacek Otręba jest nowym – dziewiątym w historii jednostki – dowódcą 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu, wchodzącego w skład 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. 16 stycznia br. przejął obowiązki.
28 listopada br., podczas uroczystości na placu apelowym w jednostce przy ul. 29 Listopada w Przemyślu, dotychczasowy szef podhalańczyków płk Marcin Zalewski przekazał obowiązki swojemu tymczasowemu zastępcy – mjr. Bartłomiejowi Kaszyńskiemu. Pułkownik M. Zalewski szefem przemyskich „podhalańczyków” był od maja 2019 r. Był nim, będąc podpułkownikiem. Podczas wspomnianych uroczystości z rąk dowódcy 21 BSP w Rzeszowie generała brygady Tadeusza Nastarowicza odebrał akt mianowania na pułkownika, jak również awans – z dniem 1 grudnia ub.r. został zastępcą dowódcy 21 BSP w Rzeszowie[paywall].
Jak już wspomnieliśmy, mjr B. Kaszyński był tymczasowym dowódcą. 16 stycznia br. przekazał sztandar 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu podpułkownikowi Jackowi Otrębie.
To absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Uczestniczył w VII zmianie PKW w Afganistanie, za co odznaczony został Gwiazdą Afganistanu. Do przemyskich podhalańczyków przechodzi z Taktycznego Centrum Operacyjnego Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze