Wikariusz parafii pw. św. Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia NMP przy Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu ks. Marcin Wilk został duszpasterzem młodzieży Archidiecezji Przemyskiej. Zastąpił na tym stanowisku zmarłego 5 listopada ub.r. ks. prałata Tadeusza Białego.
Nominację na duszpasterza młodzieży i opiekuna diakonii muzycznej (z zachowaniem dotychczasowych obowiązków) wręczył mu metropolita przemyski apb Adam Szal. ks. M. Wilk ma zastąpić na tym ważnym stanowisku zmarłego nagle 5 listopada 2020 r. ks. prałata Tadeusza Białego, który był uwielbiany przez młodzież[paywall]. Oprócz bycia wyjątkowym, jedynym w swoim rodzaju duszpasterzem młodzieży, ks. T. Biały był także wicedyrektorem Wydziału Nauki Katolickiej Archidiecezji Przemyskiej. Miał 67 lat.
Ks. M. Wilk także ma znakomity kontakt z młodzieżą. Od lat, każdego roku, uczestniczy w przemyskiej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, jest organizatorem wielu spotkań z młodym pokoleniem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Rozsądku i światłego spojrzenia na świat życzę.
A to jeszcze jakaś młodzież w kościele została.Moje pokolenie dzięki prostakom katachetą w szkole już dawno się z Kościoła wyprowadziło. A obecnie kościelna młodzież to zapewne 70+
Będzie się podobał młodym dziewczynkom szybko go schrupią
Drogi Tadeuszu każdy sądzi według siebie. Zapewniam że młodzież była i zostanie w kosciele. Teraz tylko ta najlepsza. Najwazniejsza jest jakość a nie ilość.
Rozsądku i światłego spojrzenia na świat życzę.
A to jeszcze jakaś młodzież w kościele została.Moje pokolenie dzięki prostakom katachetą w szkole już dawno się z Kościoła wyprowadziło. A obecnie kościelna młodzież to zapewne 70+
Będzie się podobał młodym dziewczynkom szybko go schrupią