Reklama

Nowy duszpasterz archidiecezjalnej młodzieży

Wikariusz parafii pw. św. Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia NMP przy Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu ks. Marcin Wilk został duszpasterzem młodzieży Archidiecezji Przemyskiej. Zastąpił na tym stanowisku zmarłego 5 listopada ub.r. ks. prałata Tadeusza Białego.

Nominację na duszpasterza młodzieży i opiekuna diakonii muzycznej (z zachowaniem dotychczasowych obowiązków) wręczył mu metropolita przemyski apb Adam Szal. ks. M. Wilk ma zastąpić na tym ważnym stanowisku zmarłego nagle 5 listopada 2020 r. ks. prałata Tadeusza Białego, który był uwielbiany przez młodzież[paywall]. Oprócz bycia wyjątkowym, jedynym w swoim rodzaju duszpasterzem młodzieży, ks. T. Biały był także wicedyrektorem Wydziału Nauki Katolickiej Archidiecezji Przemyskiej. Miał 67 lat.

Ks. M. Wilk także ma znakomity kontakt z młodzieżą. Od lat, każdego roku, uczestniczy w przemyskiej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, jest organizatorem wielu spotkań z młodym pokoleniem.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Snowid - niezalogowany 2021-02-01 16:19:27

    Rozsądku i światłego spojrzenia na świat życzę.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2021-02-01 17:48:20

    A to jeszcze jakaś młodzież w kościele została.Moje pokolenie  dzięki prostakom katachetą  w szkole  już dawno się z Kościoła wyprowadziło. A obecnie kościelna młodzież to zapewne 70+

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Benek - niezalogowany 2021-02-01 21:53:00

    Będzie się podobał młodym dziewczynkom szybko go schrupią 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama