Reklama

Nowy gmach Oddziału Celnego w Przemyślu oficjalnie otwarty. Najnowocześniejszy w Polsce [ZDJĘCIA]

Dzisiaj, 12 października br., w podprzemyskich Krównikach, w obecności m.in. sekretarza stanu w Ministerstwie Finansów i szef Krajowej Administracji Skarbowej Bartosza Zbaraszczuka doszło do oficjalnego otwarcia nowej siedziby Oddziału Celnego w Przemyślu. Obiekt wygląda imponująco. Powstał kosztem ok. 63 mln zł i jest najnowocześniejszym tego typu w Polsce.

Do wmurowania kamienia węgielnego doszło 6 października 2020 r. Było to największe przedsięwzięcie inwestycyjne Krajowej Administracji Skarbowej w ostatnich latach na Podkarpaciu. Nowoczesny kompleks składa się m.in. z: budynku biurowo-magazynowego, budynków pomocniczych oraz infrastruktury technicznej i komunikacyjnej. Część biurowa jest dwukondygnacyjna, powstał także wydzielony sektor części kontrolno-magazynowej, depozytowej i likwidacyjnej. Wybudowanych zostało ok. 70 stanowisk, dających możliwość kontroli samochodów ciężarowych, plac parkingowy dla samochodów zatrzymanych przez celników oraz parking dla klientów i pracowników. Generalnym wykonawcą była firma „Adamietz” ze Strzelec Opolskich.

 

Reklama

Szerzej w papierowym wydaniu ŻP.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama