Powiększyła się rodzina przemyskich niedźwiadków. Uzupełnił ją Miś Henio, który siedzi na murku przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu. Odsłonięcie spiżowej figurki odbyło się w czwartek, 28 maja, w ramach „Święta ulicy Sienkiewicza”.
Święto ulicy Sienkiewicza zrealizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla (Osiedle nr 1 „Stare Miasto”), a w jego przygotowanie mocno zaangażowała się m.in. Szkoła Podstawowa nr 1. Nie brakowało atrakcji dla najmłodszych, smacznego poczęstunku i pięknej oprawy artystycznej. Dopisały też frekwencja, pogoda i wspaniała atmosfera.
Kulminacyjnym punktem wydarzeń przygotowanych na ten dzień było uroczyste odsłonięcie figurki misia Henia, który nosi imię patrona SP1 – Henryka Sienkiewicza.
„ Henio siedzi na murku przy Szkole Podstawowej nr 1 i będzie witał uczniów, mieszkańców oraz wszystkich spacerujących ulicą Sienkiewicza” – informuje przemyski magistrat.
Instytucję reprezentował podczas uroczystości związanych ze „Świętem ulicy Sienkiewicza” wiceprezydent Krzysztof Majcher. Wśród gości byli też m.in.: naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu UM w Przemyślu Renata Kochanowicz-Chalicka, naczelnik Wydziału Promocji i Kultury Maciej Wolański, radni miejscy Przemysław Bukowski i Tomasz Jaroch, dyrektorzy POSiR, MDK w Przemyślu, Przemyskiej Biblioteki Publicznej, Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Felicjanek, a także przedstawiciele lokalnych zaprzyjaźnionych z placówką stowarzyszeń i instytucji. Nie zabrakło też oczywiście licznego grona rodziców i nauczycieli.
„Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność, życzliwość i uświetnienie naszej uroczystości. Dzięki Państwa wsparciu i zaangażowaniu ten dzień miał wyjątkowy charakter” – przekazała podziękowania Szkoła Podstawowa nr 1.
Wydarzenie nie odbyłoby się bez wydatnego wsparcia sponsorów: firm Greinplast i Transbet.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze