Leszek Radoń został nowym prezesem Miejskiego Zakładu Komunikacji sp. z o.o. w Przemyślu. W fotelu szefa tej miejskiej spółki zasiada od 1 sierpnia br.
Sytuacja w przemyskim MZK wciąż jest daleka od normalności. Wciąż władze miasta mijają się z oczekiwaniami związków zawodowych i odwrotnie. Mimo to wprowadzany jest[paywall] program naprawczy, który ma dźwignąć zakład z zapaści. Czy włączy się w to nowy prezes spółki?
W kwietniu br. ówczesna prezes MZK Alicja Chuchra zrezygnowała z kierowania spółką. Oficjalnym uzasadnieniem były przyczyny osobiste, ale nieoficjalnie wiadomo było, że spory wpływ na taką decyzję miały nie najlepsze relacje pomiędzy nią a władzami miasta. Prezes murem stała za załogą... Złożyła wypowiedzenie z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia i do 31 lipca br. kierowała tym zakładem.
Od 1 sierpnia br. prezesem został Leszek Radoń. Odbyło się bez konkursu. Nowego szefa MZK wskazał prezydent miasta Wojciech Bakun, a powołała go rada nadzorcza. Oczywiście po konsultacji ze związkami zawodowymi. L. Radoń to wieloletni pracownik spółki, związkowiec. – To najlepsze rozwiązanie. Sytuacja w MZK wciąż jest niewesoła, a że zmiana warty obyła się bez zawirowań, tym lepiej – tłumaczy sekretarz miasta Przemyśla Dariusz Łapa.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Zaraz zaraz Panie Bakun a gdzie konkurs ? Gdzie ta przejrzystość o której Pan tyle môwił o równych szansach dla wszystkich ? Co kolejny inteligent zatrudniony przez Pana ? Juz jednego Pan zatrudnił w Spółce "fachowca" - porażka. To co gdzie te Pana szumne zapowiedzi ? No cóż brak wykształcenia i brak spełniania obietnic wyborczych daje o sobie znać dość szybko ... bo juz po niecałym roku. Macie ciemny ludzie 74 % was na niego zagłosowało i tą jego już nieistniejącą śmieszną partyjke ktorej juz nie ma. Ciekawe czy teraz dostałby chociaż 4 % ...
Będzie to samo co z Szpitalem Wojskowym i PKS
Twój ulubieniec Choma zadluzyl miasto i w nagrodę dostal lepsza fuche! pislamisci dotali lomot w Przemyslu i zrobia wszystko żeby miasto calkowice upadlo! I to jest prawda objawiona amen!
Został powołany, a nie wyłoniony!W papierowej wersji ŻP jest napisane dlaczego.Pozdro
A jak tam fachowiec Zaleszczyk?Też był konkurs?Przeczytaj cały artykuł aby cokolwiek się wypowiadać.Trzeba było prosić na kolana Chomę aby kandydował pajacu
Po co taka kobita - cienka psychicznie i nieodporna na stres - zasiada na takie stanowisko?
olo no cóż właśnie wyszło prostactwo wyborców takich jak Ty. Ale wiem wiem wykształcenie nie jest teraz silnym punktem naszego obecnego samorządu. Co do PiS jakoś nigdy nie słyszałem że na stanowiska beda robić konkursy zaś u Pana Bakuna to było sztandarowe hasło ! Nawet Z tego nie potrafił się wywiązać. Co do Chomy w życiu na niego nie głosowałem był fatalnym Prezydentem ale obecny to już jest porażką. Jakoś za Chomy nie było takiego syfu na ulicach porośniętych traw, można było sanem pójść na spacer. A teraz żyd, brud trawy po dupę. Jak sobie radzi na tym stanowisku dwóch specjalistów Prezydent i jego zastępca wszyscy widzą.
I bardzo dobrze. Pan Leszek od wielu wielu lat związany jest z MZK i zna od podszewki cały zakład.Wbrew negatywnym komentarzom życzę Panu powodzenia na nowym stanowisku! :)
To jest odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku dziękujemy Panu Prezydentowi i Radzie Nadzorczej za docenienie tego człowieka bo ona go chciała zwolnic
Panie Prezesie jesteś wielki należało się Panu dawno takie wyróżnienie po tylu latach pracy na różnych stanowiskach w MZK i na każdym co Pan pełnił wywiązywał się Pan bardzo dobrze chodź nigdy nie był Pan doceniony przez była Panią Przez MZK ona nikogo nie uważała tylko poniżała to ona dawno powinna niebyc Prezesem w MZK dziękujemy jej za tak karanie pracowników zwalnianie z pracy karma do niej wróciła a Pan Leszek został Prezesem MZk to człowiek odpowiedni i inteligentny Życzymy powodzenia
Panie Prezesie MZK tylko uwaga na panią H co od dłuższego czasu jest nieobecna a takie plany miała kim chciała być teraz to jest teraz człowiek odpowiedni na jej stanowisku mądry i ludzki
Panie Prezydencie podjoles odpowiednią decyzję z wyborem Prezesa MZK tylko czemu tak długo to trwało zaraz po wyborach powinna była być zwolniona dyscyplinarnie z stanowiska Prezesa MZK na co ona liczyła że dalej MZK będzie w długi pakowała dobra minka i przekazywać wszystko swojemu wujkowi Robertowi dziękujemy Panu Prezydentowi za tą podjęta decyzję wyboru Nowego Prezesa MZK będę zawsze popierał decyzję Pana Prezydenta
Wy wszyscy nie głosowaliście na Chome tylko czemu tyle lat był a ja właśnie głosowałem na Pana Bakuna odpowiedni człowiek tylko teraz wam się krzywda dzieje że nowy młody Prezydent tyle brudu wyciąga po tak wspaniałym byłym Prezydencie i jego załogi Wodociągi Mops MZK oto kto jest winny Choma czy Pan Bakun Panie Prezydencie szacunek dla Pana co pan robi i głowa do góry życzymy dalej tak uczciwie robić niech Pana ma w opiece Bóg i Pana cała rodzinę
Do Igor.kkk,Jas,Maniek-jedna osoba pisze i hejtuje,widać to po IP komputera-masz kobieto problem ze sobą?przecież wiem kim jesteś wiec daj sobie spokoj
Zaraz zaraz Panie Bakun a gdzie konkurs ? Gdzie ta przejrzystość o której Pan tyle môwił o równych szansach dla wszystkich ? Co kolejny inteligent zatrudniony przez Pana ? Juz jednego Pan zatrudnił w Spółce "fachowca" - porażka. To co gdzie te Pana szumne zapowiedzi ? No cóż brak wykształcenia i brak spełniania obietnic wyborczych daje o sobie znać dość szybko ... bo juz po niecałym roku. Macie ciemny ludzie 74 % was na niego zagłosowało i tą jego już nieistniejącą śmieszną partyjke ktorej juz nie ma. Ciekawe czy teraz dostałby chociaż 4 % ...
Będzie to samo co z Szpitalem Wojskowym i PKS
Wyłoniony?chyba nie tak redaktorze