Reklama

Nowy prezes przemyskiego MZK wyłoniony

Leszek Radoń został nowym prezesem Miejskiego Zakładu Komunikacji sp. z o.o. w Przemyślu. W fotelu szefa tej miejskiej spółki zasiada od 1 sierpnia br.

Sytuacja w przemyskim MZK wciąż jest daleka od normalności. Wciąż władze miasta mijają się z oczekiwaniami związków zawodowych i odwrotnie. Mimo to wprowadzany jest[paywall] program naprawczy, który ma dźwignąć zakład z zapaści. Czy włączy się w to nowy prezes spółki?

W kwietniu br. ówczesna prezes MZK Alicja Chuchra zrezygnowała z kierowania spółką. Oficjalnym uzasadnieniem były przyczyny osobiste, ale nieoficjalnie wiadomo było, że spory wpływ na taką decyzję miały nie najlepsze relacje pomiędzy nią a władzami miasta. Prezes murem stała za załogą... Złożyła wypowiedzenie z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia i do 31 lipca br. kierowała tym zakładem.

Od 1 sierpnia br. prezesem został Leszek Radoń. Odbyło się bez konkursu. Nowego szefa MZK wskazał prezydent miasta Wojciech Bakun, a powołała go rada nadzorcza. Oczywiście po konsultacji ze związkami zawodowymi. L. Radoń to wieloletni pracownik spółki, związkowiec. – To najlepsze rozwiązanie. Sytuacja w MZK wciąż jest niewesoła, a że zmiana warty obyła się bez zawirowań, tym lepiej – tłumaczy sekretarz miasta Przemyśla Dariusz Łapa.

– Pan prezydent prowadził rozmowy z panią prezes Chuchrą o ewentualności pozostania na stanowisku do końca roku, ale spotkał się z odmową. Wybór pana Radonia jest dla spółki najbezpieczniejszym z wyjść. Wybór kogoś z zewnątrz, kogoś kto nie zna aktualnej sytuacji, ktop musiałby się dopiero wdrożyć, z całą pewnością nie uspokoiłby sytuacji. Cały czas trwają prace nad rozwiązaniem kryzysu w spółce. Mamy nadzieję, że w nowy rok zakład wejdzie w dobrej kondycji – podsumował D. Łapa.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Mieszkaniec - niezalogowany 2019-08-14 11:00:54

    Zaraz zaraz Panie Bakun a gdzie konkurs ? Gdzie ta przejrzystość o której Pan tyle môwił o równych szansach dla wszystkich ? Co kolejny inteligent zatrudniony przez Pana ? Juz jednego Pan zatrudnił w Spółce "fachowca" - porażka. To co gdzie te Pana szumne zapowiedzi ? No cóż brak wykształcenia i brak spełniania obietnic wyborczych daje o sobie znać dość szybko ... bo juz po niecałym roku. Macie ciemny ludzie 74 % was na niego zagłosowało i tą jego już nieistniejącą śmieszną partyjke ktorej juz nie ma. Ciekawe czy teraz dostałby chociaż 4 % ...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Peq - niezalogowany 2019-08-14 12:34:28

    Będzie to samo co z Szpitalem Wojskowym i PKS 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    scd - niezalogowany 2019-08-14 13:34:15

    Wyłoniony?chyba nie tak redaktorze

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama