Reklama

Nowy przemyski radny

44-letni Paweł Bugera (Prawo i Sprawiedliwość) został nowym radnym Rady Miejskiej w Przemyślu. Uroczyste ślubowanie złożył podczas sesji 25 listopada br. Zastąpił na stołku radnego Krzysztofa Majchera, który zajął fotel zastępcy prezydenta Przemyśla.

Od początku kadencji przemyskiej rady miejskiej to już czwarta zmiana radnego. Najpierw roszady dotyczyły Klubu Wspólnie dla Przemyśla. Z racji powołania na stanowisko pierwszego zastępcy prezydenta miasta Bartłomieja Barszczaka, jego miejsce zajęła Monika Jaworska, za chwilę rezygnację z mandatu złożyła Greta Ostrowska, która zdecydowała się pozostać na stanowisku szefowej Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jej miejsce zajął Paweł Grabas. Potem zmiana dotknęła Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej. Kandydat na prezydenta miasta w kwietniowych wyborach samorządowych Tomasz Dziumak zdecydował się pozostać na stanowisku dyrektora I LO w Przemyślu i także złożył mandat. Ostatecznie został szefem miejscowego oddziału Podkarpackiego Kuratorium Oświaty. Jego miejsce w radzie zajęła Grażyna Stojak. Wreszcie przyszła pora na Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości. Wszystko przez zawarcie koalicji PiS z ugrupowaniem popierającym prezydenta miasta Wspólnie dla Przemyśla. Owocem aliansu było powierzenie stanowiska drugiego zastępcy prezydenta miasta Krzysztofowi Majcherowi. A to automatycznie sprawiło, że jeden ze stołków radnych został na chwilę pusty. Na chwilę, bo podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu zasiadł na nim Paweł Bugera[paywall].

Chce się dzielić pomysłami i troskami

Ma 44 lata. Był numerem dwa na liście Komitetu Wyborczego Wyborców Macieja Kamińskiego. Startował w okręgu wyborczym nr 3. Zebrał 161 głosów, ale wówczas taki wynik mandatu nie dawał. Teraz dał.

Reklama

– To dla mnie ogromny zaszczyt móc kontynuować działania na rzecz mieszkańców Przemyśla. Świadomy jestem wyzwań, jakie stoją przede mną. Deklaruję pełne zaangażowanie w pracę na korzyść rozwoju miasta w celu poprawy jakości życia mieszkańców. jak również budowania dialogu i współpracy we wszystkich ważnych wiążących nas sprawach. Dziękuję za obdarzenie mnie zaufaniem. Liczę na wsparcie, konstruktywną krytykę i wspólne inicjatywy, które będą służyć miastu. Zapraszam do kontaktu i rozmowy – jestem otwarty na wszelkie dialogi, które prowadzą do wspólnego dobra. Chcę się dzielić swoimi pomysłami, troskami i wspólnymi potrzebami

– powiedział.

Reklama

Nie koniec zmian?

Wiele jednak wskazuje, że to nie koniec zmian w 23-osobowym gronie wybrańców przemyskiego społeczeństwa. Jeśli złożona apelacja od wyroku sądu niższej instancji zostanie odrzucona i wyrok się uprawomocni, mandat straci była wicewojewoda podkarpacki, radna Jolanta S. Została skazana za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Jeśli tak się stanie, jej miejsce zajmie Stanisław Surma.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 08/12/2024 14:38
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama