Reklama

Nowy sprzęt dla strażaków i wizyta ministra

13/01/2019 12:30

Radiotelefony, aparaty powietrzne, sygnalizator bezruchu czy przenośny detektor czadu – to namiastka tego, co pod koniec minionego roku otrzymały wszystkie jednostki OSP z gminy Chłopice.

31 grudnia ub. r. w Szkole Podstawowej w Chłopicach miało miejsce uroczyste przekazanie strażakom ochotnikom  sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz urządzeń ratujących życie. Trafiły one do siedmiu[paywall] jednostek ochotniczych straży pożarnych działających na terenie gminy. Koszt sprzętu to w sumie ponad 83 tysiące złotych.

Poświęcenia urządzeń dokonał ks. Jacek Książek. Następnie zostały one wręczone reprezentantom jednostek m.in. przez wójta gminy Chłopice Andrzeja Homę, któremu towarzyszyli senator Mieczysław Golba, wicestarosta powiatu jarosławskiego Mariusz Trojak, sekretarz gminy Chłopice Marzena Blok i gminny komendant OSP Wawrzyniec Kościk.


fot.Monika Maj-Lichończak
Minister Marcin Warchoł podczas wizyty w gminie Chłopice.

Senator RP Mieczysław Golba podczas uroczystości  wspomniał o programie Ministerstwa Sprawiedliwości, którego efektem był zakup sprzętu. Umowę gwarantującą jego otrzymanie 6 grudnia ub. r. w siedzibie ministerstwa w Warszawie parafowali wójt Andrzej Homa, zastępca skarbnika gminy Chłopice Lucyna Prochownik oraz podsekretarz stanu Marcin Warchoł.

Ostatni z wymienionych odwiedził gminę 2 stycznia b.r. Podczas wizyty w naszym regionie rozmawiał on na temat potrzeb mieszkańców i ich problemów oraz skutecznych rozwiązań tychże. Odwiedził również siedzibę OSP Chłopice. W czasie spotkania Marcin Warchoł poruszył temat zmian w ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej, z której korzystają również  mieszkańcy gminy Chłopice. 


fot.Monika Maj-Lichończak
Nowy sprzęt otrzymały wszystkie jednostki OSP z gminy Chłopice.


MML
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-01-13 13:28:52

    Taka "gospodarska" wizyta ministra wraz z "dworem "w sołectwie  przypomina takie wizyty w minionym okresie.Też rozdawano przydatne drobnostki przypisując sobie zasługi.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gosc - niezalogowany 2019-01-13 15:26:15

    Z ciebie jak widać Komuna nie wyszła 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-01-13 17:56:57

    Miałem to szczęście,ze przyszedłem na świat kiedy już komuna padła.Ale podobno teraz mamy komunę bis tak mówią starsi.A ja starszym wierzę.A ta "gospodarska" wizyta to co?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama