Reklama

Nowy środek transportu dla podopiecznych ŚDS


O nowy środek transportu wzbogacił się w grudniu Środowiskowy Dom Samopomocy w Birczy. Nowy nabytek w postaci autobusu marki Mercedes zapewni komfort podróżowania osobom wymagającym szczególnego wsparcia.


Odbioru fabrycznie nowego autobusu dokonała komisja przy współudziale burmistrz miasta i gminy Bircza Anny Szymaszek i kierownik ŚDS Grażyny Szackiej. Pojazd będzie stanowił realne wsparcie w codziennym życiu podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Birczy. Co najważniejsze, jest przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Dysponuje 22 wygodnymi miejscami siedzącymi dla pasażerów, nowoczesną klimatyzacją i ogrzewaniem, oświetleniem sufitowym, panoramicznymi, przyciemnianymi szybami, zasłonkami okiennymi i radiem z systemem Bluetooth. Jest wyposażony w systemy bezpieczeństwa ABS, ASR, EBV, BAS i ESP, kamerę cofania ułatwiającą manewry i tylną platformę najazdową dla wózków. Daje możliwość przewozu dwóch osób na wózkach inwalidzkich i łatwego demontażu siedzeń. Użytkownicy mają do dyspozycji szeroką przestrzeń manewrową. Spełnia wszelkie normy techniczne, jak i funkcjonalne.

Dzięki nowemu nabytkowi podopieczni ŚDS będą mogli korzystać z dojazdów na terapię, wyjazdów integracyjnych, wydarzeń kulturalnych i innych aktywności.

Reklama

Zakup autobusu został dofinansowany z środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”, obszar D – likwidacja barier transportowych.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 17/01/2026 07:43
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama