O nowy środek transportu wzbogacił się w grudniu Środowiskowy Dom Samopomocy w Birczy. Nowy nabytek w postaci autobusu marki Mercedes zapewni komfort podróżowania osobom wymagającym szczególnego wsparcia.
Odbioru fabrycznie nowego autobusu dokonała komisja przy współudziale burmistrz miasta i gminy Bircza Anny Szymaszek i kierownik ŚDS Grażyny Szackiej. Pojazd będzie stanowił realne wsparcie w codziennym życiu podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Birczy. Co najważniejsze, jest przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Dysponuje 22 wygodnymi miejscami siedzącymi dla pasażerów, nowoczesną klimatyzacją i ogrzewaniem, oświetleniem sufitowym, panoramicznymi, przyciemnianymi szybami, zasłonkami okiennymi i radiem z systemem Bluetooth. Jest wyposażony w systemy bezpieczeństwa ABS, ASR, EBV, BAS i ESP, kamerę cofania ułatwiającą manewry i tylną platformę najazdową dla wózków. Daje możliwość przewozu dwóch osób na wózkach inwalidzkich i łatwego demontażu siedzeń. Użytkownicy mają do dyspozycji szeroką przestrzeń manewrową. Spełnia wszelkie normy techniczne, jak i funkcjonalne.
Dzięki nowemu nabytkowi podopieczni ŚDS będą mogli korzystać z dojazdów na terapię, wyjazdów integracyjnych, wydarzeń kulturalnych i innych aktywności.
Zakup autobusu został dofinansowany z środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”, obszar D – likwidacja barier transportowych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze