Reklama

Nowy szef jarosławskich strażaków

10 maja, podczas uroczystej zbiórki z okazji przypadającego w tym miesiącu Dnia Strażaka, doszło do formalnego objęcia stanowiska komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu przez bryg. Marka Ochenduszkę. Nowy szef jarosławskich strażaków akt powołania na tę funkcję odebrał z rąk podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Tomasza Barana.

Kiedy formalnościom stało się zadość, nowy komendant jarosławskiej jednostki PSP odebrał gratulacje i życzenia powodzenia w realizacji nowych zadań od przybyłych na wydarzenie gości, wśród których nie zabrakło przedstawicieli władz miasta i powiatu, włodarzy miejscowości z terenu powiatu jarosławskiego, komendantów i dowódców służb mundurowych, komendantów miejskich i powiatowych jednostek PSP z powiatów przemyskiego, lubaczowskiego i przeworskiego, duchowieństwa, a także reprezentantów zaprzyjaźnionych z komendą instytucji. Na uroczystości obecni byli również: posłanka Anna Schmidt oraz dyrektorzy biur posła Tadeusza Chrzana i senatora Mieczysława Golby.

Wydarzenie było częścią powiatowych obchodów Dnia Strażaka, które zainaugurowano kilka dni wcześniej – uroczystą mszą św. w kościele pw. Chrystusa Króla, którą odprawił ks. prałat Andrzej Surowiec.

Reklama

Nowy szef jarosławskich strażaków – bryg. Marek Ochenduszka  – jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Przez lata służby dał się poznać jako sumienny i zaangażowany w pełnione obowiązki strażak. Piął się po kolejnych szczeblach kariery, uzyskując kolejne wyższe stopnie i stanowiska. Pracował m.in. w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu, gdzie od połowy marca br. pełnił obowiązki zastępcy komendanta. W kwietniu br. powierzono mu pełnienie obowiązków komendanta powiatowego KP PSP w Jarosławiu. W trakcie służby został odznaczony m.in.: Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę, Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej i Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa

Uroczyste objęcie przez niego stanowiska połączone zostało z wręczeniem odznaczeń resortowych dla członków strażackiej braci. Trzech funkcjonariuszy tutejszej komendy otrzymało Srebrną i Brązową Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, a czterech druhów z terenu powiatu jarosławskiego Odznakę św. Floriana „Za zasługi dla społeczności lokalnej”. Przyznano również awanse na wyższe stopnie służbowe, które otrzymało łącznie 15 funkcjonariuszy KP PSP w Jarosławiu.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 28/05/2024 14:40
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama