10 maja, podczas uroczystej zbiórki z okazji przypadającego w tym miesiącu Dnia Strażaka, doszło do formalnego objęcia stanowiska komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu przez bryg. Marka Ochenduszkę. Nowy szef jarosławskich strażaków akt powołania na tę funkcję odebrał z rąk podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Tomasza Barana.
Kiedy formalnościom stało się zadość, nowy komendant jarosławskiej jednostki PSP odebrał gratulacje i życzenia powodzenia w realizacji nowych zadań od przybyłych na wydarzenie gości, wśród których nie zabrakło przedstawicieli władz miasta i powiatu, włodarzy miejscowości z terenu powiatu jarosławskiego, komendantów i dowódców służb mundurowych, komendantów miejskich i powiatowych jednostek PSP z powiatów przemyskiego, lubaczowskiego i przeworskiego, duchowieństwa, a także reprezentantów zaprzyjaźnionych z komendą instytucji. Na uroczystości obecni byli również: posłanka Anna Schmidt oraz dyrektorzy biur posła Tadeusza Chrzana i senatora Mieczysława Golby.
Wydarzenie było częścią powiatowych obchodów Dnia Strażaka, które zainaugurowano kilka dni wcześniej – uroczystą mszą św. w kościele pw. Chrystusa Króla, którą odprawił ks. prałat Andrzej Surowiec.
Nowy szef jarosławskich strażaków – bryg. Marek Ochenduszka – jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Przez lata służby dał się poznać jako sumienny i zaangażowany w pełnione obowiązki strażak. Piął się po kolejnych szczeblach kariery, uzyskując kolejne wyższe stopnie i stanowiska. Pracował m.in. w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu, gdzie od połowy marca br. pełnił obowiązki zastępcy komendanta. W kwietniu br. powierzono mu pełnienie obowiązków komendanta powiatowego KP PSP w Jarosławiu. W trakcie służby został odznaczony m.in.: Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę, Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej i Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa
Uroczyste objęcie przez niego stanowiska połączone zostało z wręczeniem odznaczeń resortowych dla członków strażackiej braci. Trzech funkcjonariuszy tutejszej komendy otrzymało Srebrną i Brązową Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, a czterech druhów z terenu powiatu jarosławskiego Odznakę św. Floriana „Za zasługi dla społeczności lokalnej”. Przyznano również awanse na wyższe stopnie służbowe, które otrzymało łącznie 15 funkcjonariuszy KP PSP w Jarosławiu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze