Reklama

O cukrzycy wiedzą więcej. III edycja „Szkoły cukrzycy” za nami

24/11/2018 12:30

Wykładem „Cukrzyca – epidemia XXI wieku”, wygłoszonym przez Magdalenę Mróz, zakończyła się trzecia jarosławska „Szkoła cukrzycy”. W sumie w tegorocznej edycji odbyło się 8 wykładów mających na celu pogłębienie świadomości mieszkańców miasta na temat cukrzycy. Wydarzenie honorowym patronatem objął burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch.

Goszcząca w Jarosławiu już po raz trzeci „Szkoła cukrzycy” zorganizowana została z inicjatywy Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia „Porozumienie Zielonogórskie”, Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koło Terenowe w Jarosławiu oraz Stowarzyszenia Diabetycy Powiatu Jarosławskiego. W jego ramach od lutego zainteresowani tematyką mogli wysłuchać prelekcji poświęconych różnym aspektom tej choroby. W ramach „szkoły” mieszkańcy mogli się dowiedzieć o tym, jak rozpoznać objawy cukrzycy, poznać zagadnienia związane z codziennym funkcjonowaniem z tą chorobą, w szczególności dotyczące żywienia czy roli wysiłku fizycznego. Mogli też zebrać informacje na temat metod leczenia tej choroby oraz unikania najpoważniejszych jej konsekwencji, takich jak stopa cukrzycowa czy choroby układu krążenia[paywall] .

Odznaki i konkurs

Ostatni wykład odbył się w Sali Lustrzanej CKiP 14 listopada, a więc w dniu, na który przypada Międzynarodowy Dzień Walki z Cukrzycą. Z prelekcją wystąpiła Magdalena Mróz, a środowe spotkanie było okazją do podsumowania działalności szkoły. Prezes PSD Grzegorz Graboń wyraził szczere podziękowanie wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji przedsięwzięcia i brały udział w propagowaniu wiedzy o cukrzycy w Jarosławiu. Wręczył też pamiątkowe odznaki m.in. Renacie Chlebowskiej – dyrektor Wydziału Oświaty UM w Jarosławiu.

Reklama

Spotkanie zakończył zaś krótki konkurs wiedzy o cukrzycy, skierowany do zebranej na sali młodzieży, w którym nagrody ufundował burmistrz Waldemar Paluch.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    soia - niezalogowany 2018-11-24 17:34:56

    Hej cukrzycy, zadajcie sobie jedno kluczowe pytanie; czy chcecie być leczeni, czy może raczej wyleczeni ?!?SKĄD SIĘ BIERZE CUKRZYCA - WOLNEMEDIA.NETYOUTUBE.COM - COFANIE CUKRZYCY W 30 DNIPOKONAJ CUKRZYCĘ Z DOKTOREM BARNARDEM - CENEO.PLNo bo potem może być różnie;SZPITALE OBCINAJĄ CUKRZYKOM NOGI DLA ZYSKU - DZIENNIK.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kukedipix - niezalogowany 2018-11-25 22:08:26

    These rules usually apply to all road users, though they are of special importance to motorists and cyclists. https://wwwnjmcdirectcom.xyz/njmcdirect-pay-tickets/

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama