Jeszcze przed niedzielnymi, głównymi obchodami Święta Niepodległości, w piątek 9 listopada, o symbolicznej godzinie 11.11 na jarosławskim Rynku młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych odśpiewała hymn.
Tuż przed godziną 11, na placu przed Ratuszem zebrała się pokaźna grupa odświętnie ubranej i udekorowanej biało czerwonymi kotylionami młodzieży. Towarzyszyli jej nauczyciele oraz grupa przedstawicieli władz samorządowych, m.in. starosta Tadeusz Chrzan, zastępca burmistrza Jarosławia Wiesław Pirożek, burmistrz Radymna Krzystof Roman, delegaci rad miasta i powiatu. Punktualnie o 11.11 z głośników popłynęły dźwięki Mazurka Dąbrowskiego, a młodzież odśpiewała hymn narodowy. Akcja spotkała się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców i wielu z nich przystanęło i włączyło się do kolejnego epizodu świętowania jubileuszu odzyskania niepodległościTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze