Reklama

O historii swojej małej ojczyzny wiedzą naprawdę sporo

Historia Ziemi Dubieckiej jest niezwykle bogata. Przekonali się o tym uczestnicy konkursu historycznego „Z kart historii Ziemi Dubieckiej”. W styczniu, w murach Liceum Ogólnokształcącym im. Ignacego Krasickiego w Dubiecku miało miejsce jego uroczyste podsumowanie, połączone ze spotkaniem noworocznym.

Konkurs pod hasłem „Z kart historii Ziemi Dubieckiej”, zorganizowany pod honorowym patronatem burmistrza Jacka Grzegorzaka, rozstrzygnięty został w listopadzie, ale dopiero niedawno uroczyście uhonorowano laureatów, zapraszając na[paywall] spotkanie noworoczne w murach szkoły m.in. przedstawicieli władz powiatowych w osobach przewodniczącego rady powiatu przemyskiego Wojciecha Bobowskiego i wicestarosty Marka Kudły.

W rywalizacji dotyczącej znajomości historii swojej małej ojczyzny wzięło udział 14 uczniów dubieckiego ogólniaka. Pokazali, że na temat swoich korzeni i historii miejsca zamieszkania i okolic wiedzą całkiem sporo, ale – jak przy okazji każdego z konkursów – trzeba było wyłonić tych najlepszych.

W gronie laureatów znaleźli się: Dominika Dymon (I miejsce), Gabriela Demkiewicz, Amelia Leżańska i Łukasz Bielec (ex aequo drugie miejsce) oraz Andrea Czuba-Siry, Iwona Młynarska i Lena Sowa (ex aequo trzecie miejsce).

Uroczyste podsumowanie konkursu było okazją do uhonorowania wyróżnionych nagrodami. Wręczył je włodarza miejscowości J. Grzegorzak. Złożył też podziękowania nauczycielom historii, którzy przygotowywali młodzież do rywalizacji. Muzycznym akcentem spotkania był występ uczennic klas pierwszych i szkolnego zespołu.

Reklama


fot.FB/ LO Dubiecko
Muzycznym akcentem spotkania był występ uczennic klas pierwszych i szkolnego zespołu.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama