Reklama

O jeden most za daleko

30/05/2018 07:54

Z coraz większym zdziwieniem obserwuję kłótnię między posłanką Anną Szmidt-Rodziewicz a burmistrzem Jarosławia Waldemarem Paluchem. Iskrzyło między nimi już wcześniej, ale spór wokół planów budowy drugiego mostu zaczyna być zabawny. Kto wcześniej, co zrobił? Do jakich pukał drzwi i jak wielkie pieniądze dzięki temu spłynęły do jarosławskiej kasy.

Znana ze swej energiczności i skuteczności posłanka pierwsza poinformowała o pieniądzach na drugi most na Sanie w okolicach Szówska. Polityk, jak to polityk, nie ma obowiązku przy tej okazji opisywać całej historii pukania do różnych drzwi przez innych polityków czy samorządowców. Mniej lub bardziej subtelnie podkreśla swoją rolę. I tyle.

Burmistrz Jarosławia od pewnego czasu nie godzi się na pomijanie władz miejskich. Punktuje posłankę na oficjalnych konferencjach prasowych. Posłanka nie pozostaje dłużna. Wymiana ciosów trwa w najlepsze. Gazety lokalne mają o czym pisać.

Zastanawiam się jednak, czemu ta sytuacja służy. Zdaję sobie sprawę ze zbliżających się wyborów samorządowych. Potem przyjdzie czas na parlamentarne. Szum medialny politykom i samorządowcowm pewnie jest potrzebny, ale czy każdy szum? Każda zadyma? Wątpię. Jak już pisałem kilka tygodni temu, Jarosław oceniałem jako miasto, w którym gospodarczo dzieje się lepiej niż w innych miejscowościach naszego regionu. Okazało się, że niekoniecznie.

Rankingi ekonomiczne czasem są brutalne. O Jarosławiu, a konkretnie o jego władzach na różnych szczeblach krążyła, podobna jak o Rzeszowie, następująca opinia: w swoim gronie to my możemy się ostro traktować, ale jak trzeba powalczyć o dobro Jarosławia, jak o całości, barwy polityczne nie mają znaczenia. Na takim podejściu mieszkańcy zawsze korzystali.

Oby potyczka między panią poseł a burmistrzem nie przerodziła się w regularną wojnę ambicjonalną, na której wszyscy stracą.                                             

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    zenekblues - niezalogowany 2018-05-30 12:12:12

    dziwię się, że Pani poseł składa kwiaty na różnego rodzaju uroczystościach w obecności jakiegoś "KANCIARZA" i tym podobnych jegomości z okolic burmistrzunia , / nie jedno foto było zamieszczane na łamach Waszego pisma / , winna Pani poseł wiedzieć z kim można i należy "zasiadać do stołu"

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2018-05-31 11:55:16

    Szkoda ,że  w Przemyślu tak nie ma . Most na rzecznej szlag trafił na najbliższe 50 lat .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2018-05-31 16:23:51

    Poprzednicy przez 8 lat mówili o moście i nic więcej z tego nie wynikało. Posłanka w kilka miesięcy, bez rozgłosu załatwiła fundusze na budowę mostu i ogłosiła efekt swojej pracy.  Drugi most jest projektem regionalnym, a nie miejskim.  Rzeka San to w zasadzie granica miasta i gminy Wiązownica. Most będzie stanowił element drogi wojewódzkiej DW 865 i służył głównie ruchowi tranzytowemu (stary most przejmie ruch lokalny).

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama