Reklama

O jedną zimną szkołę za daleko

Stan przemyskiej oświaty jest fatalny i wiadomo to nie od dziś. Władze miasta – jako jedyne na Podkarpaciu – nie były w stanie podziękować nauczycielom zwyczajowymi nagrodami dyrektora czy prezydenta za ich ogromny trud, wkładany w edukację naszych dzieci.

Choć prawdę powiedziawszy, nikt nikomu nie robi łaski, pieniądze te bowiem generowane są przede wszystkim z jednoprocentowego odpisu z funduszu płac i nie wyobrażam sobie, że mogą zostać przeznaczone na cokolwiek innego. Jeśli nie teraz, to do 31 stycznia 2016 roku. Nauczycielom odebrano dodatki motywacyjne, stażowe, za godziny tzw. zastępstw doraźnych. Do zaakceptowania są jeszcze składki prowadzone w szkołach na: kredę, papier do ksero, papier toaletowy, środki czystości, itp. Ale jest pewna granica, której przekroczyć nie wolno. Oszczędności wprowadzone przez prezydenta Przemyśla sięgnęły granic absurdu! Gdyby konieczność pobierania przez uczniów nauki w zimnych klasach była pierwszym tego typu zdarzeniem, można byłoby mówić o wypadku przy pracy. Z taką sytuacją mamy do czynienia kolejny już raz. Panie prezydencie: nasze dzieci nie żyją w pozytywizmie, mamy XXI wiek! W większości szkół połowa uczniów po kilku dniach marznięcia musiała odwiedzić lekarza. Rodzice, oddając swoje dzieci do szkoły, mają nadzieję, że oddają je w dobre ręce, a nie w ręce pozbawione wyobraźni i zdrowego rozsądku. Gdyby któryś z nich był wyjątkowo pretensjonalny, z powodzeniem mógłby sprawę oddać do organów ścigania, swoje zawiadomienie motywując narażeniem jego pociechy na bezpośrednie zagrożenie utraty zdrowia. Nie przekraczajcie tej granicy!

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    lo - niezalogowany 2015-10-20 20:52:22

    w 1 LO grzeją :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    www - niezalogowany 2015-10-21 17:58:00

    I nadszedł czas, gdy hydra zaczęła zjadać własny ogon. To dopiero początek. Kilka milionów emigrantów nie płaciw PL podatków, wyjeżdżają następni to da opłakane dla budżetu efekty.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gryf - niezalogowany 2015-10-22 08:35:45

    Co tam szkoła i nauczyciele najważniejsze,że władze mają po kilkanaście tysięcy w kieszeni.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości