Reklama

O remontowych usterkach, inwestycjach i planowanych zakupach

W ostatni czwartek listopada burmistrz Mieczysław Piziurny spotkał się z mieszkańcami osiedla nr 2. W murach Zespołu Szkół Zawodowych i Rolniczych im. Adama Mickiewicza. Omówiono kwestie dotyczące prowadzonych inwestycji, podniesiono problem z zastoinami wody pojawiający się po większych opadach, mieszkańcy zgłosili też usterki dotyczące wykonanych prac drogowych.

Włodarz miasta Radymna podkreślił, że traktuje poważnie wszystkie sygnały płynące od mieszkańców, dotyczące uwag odnośnie stanu dróg po remontach przeprowadzonych w tej części miasta.

Zapewnił, że wszystkie prace objęte są 8-letnią gwarancją, a drobne usterki, które zostały zauważone, zostaną usunięte wtedy, kiedy – jak to określił „podjęcie takich prac będzie najbardziej optymalne ze względów inżynieryjnych”.

W trakcie dyskusji wyszło, że faktycznie podczas prac prowadzonych ciężkim sprzętem doszło do kilku epizodów związanych z naruszeniem[paywall] sieci elektrycznej, jednak awarie na bieżąco usuwano.

M. Piziurny uspokajał, że nie ma powodu do niepokoju, bo remonty dróg przeszły konieczne odbiory, obejmujące także sieć energetyczną. Dodał też, że zdaniem urzędników, którzy nadzorowali prace prowadzone na osiedlu, jakość ich wykonania nie budzi większych zastrzeżeń.

Ważnym elementem spotkania była też kwestia zastoin wody pojawiających się po intensywnych opadach. Problem ma rozwiązać budowa kanalizacji burzowej na ulicy Błonie. Będzie ona stanowić naturalny odpływ wody z osiedla.

Włodarz miasta zdał też relację z prowadzonych inwestycji, jak i tych dopiero planowanych. Padło więc parę słów o trwającym remoncie budynku koszar przy ul. Lwowskiej, którego celem ma być przywrócenie mu funkcji edukacyjnych (miasto zamierza stworzyć w nim kompleks szkół), ale też o remontach 8 dróg na terenie miasta (i jedno, i drugie przedsięwzięcie jest realizowane z rządowym dofinansowaniem w ramach programu Polski Ład).

W kwestii planów zapowiedziana została rychła renowacja budynku, w którym mieści się urząd miasta oraz terenów przylegających do niego, a także remont ul. Dolnej.

Samorząd planuje też zakup nowego ciągnika, który służył będzie do realizacji zadań pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej. M. Piziurny wtrącił też parę słów odnośnie postępu prac nad projektem połączenia stacji uzdatniania wody zaopatrujących miasto i gminę Radymno.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama