Reklama

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja (ZDJĘCIA)

03/05/2015 09:45

Dzisiaj, 3 bm. w Przemyślu odbyły się uroczystości z okazji 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

O godz. 10 odbyła się msza święta w bazylice archikatedralnej w intencji ojczyzny z udziałem kompanii honorowej WP, pocztów sztandarowych, orkiestry i chóru Magnificat. O godz. 11.30 miała miejsce uroczystość na Wzgórzu Zamkowym przed kamieniem upamiętniającym Konstytucję 3 Maja. Do zebranych przemówili parlamentarzyści oraz prezydent Przemyśla. Przyrzeczenia strzeleckie złożyli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego. O godz. 12.30 w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego miała rozpoczęła się uroczysta sesja Rady Miejskiej. W jej trakcie wręczono Doroczną Nagrody Miasta Przemyśla, nagrody i wyróżnienia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu oraz dyplomy mistrzowskie Cechu Rzemiosł Różnych.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama