Dzisiaj, 3 bm. w Przemyślu odbyły się uroczystości z okazji 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
O godz. 10 odbyła się msza święta w bazylice archikatedralnej w intencji ojczyzny z udziałem kompanii honorowej WP, pocztów sztandarowych, orkiestry i chóru Magnificat. O godz. 11.30 miała miejsce uroczystość na Wzgórzu Zamkowym przed kamieniem upamiętniającym Konstytucję 3 Maja. Do zebranych przemówili parlamentarzyści oraz prezydent Przemyśla. Przyrzeczenia strzeleckie złożyli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego. O godz. 12.30 w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego miała rozpoczęła się uroczysta sesja Rady Miejskiej. W jej trakcie wręczono Doroczną Nagrody Miasta Przemyśla, nagrody i wyróżnienia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu oraz dyplomy mistrzowskie Cechu Rzemiosł Różnych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze