Policjanci przypominają, że miejscami na podkarpackich drogach panują trudne warunki do jazdy i apelują o ostrożność.
- Jezdnie są śliskie, pokrywa je spora warstwa śniegu. W takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Droga hamowania istotnie się wydłuża, łatwo o poślizg i utratę panowania nad samochodem - przypomina policja.
- Wyprzedzanie, wymijanie czy wchodzenie w zakręt, w takich warunkach może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości. Nie zapominajmy o odśnieżeniu samochodu. Pamiętajmy, że wolniej znaczy bezpieczniej - apeluje.
Przez zaspy i zalgający śnieg kierowcy muszą szczególnie uważać w pobliż u zebr. Rozwagą i ostrożnością muszą się wykazać także piesi. Pamiętajmy: w przypadku nagłego wejścia na jezdnię, kierujący samochodem może nie zdążyć wyhamować.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze