W pierwszym numerze styczniowym Życia Podkarpackiego zamieściliśmy obszerny wywiad z nowym prezydentem Przemyśla Wojciechem Bakunem. Zapytaliśmy prezydenta o wiele kwestii, między innymi o jego relacje z mniejszością ukraińską, o prezydenturę jego poprzednika, czyli urzędującego w magistracie 16. lat Roberta Chomy.
Prezydent Bakun mierzył się także z pytaniami typu: czy Przemyśl jest ciemnogrodem? Przy okazji stu dni rządów nowej władzy warto przypomnieć najważniejsze obietnice prezydenta na najbliższą kadencję.
Oto one. Cytaty z wywiadu dla ŻP: Nie byłem grzecznym chłopcem.
✔ Na pewno jedną z pierwszych zmian, jaką mieszkańcy zauważą, mówię to z całą stanowczością, będzie zmiana w podejściu urzędu i spółek miejskich do mieszkańców. Coś, co często było krytykowane – podejście urzędnika do mieszkańca, opieszałość urzędu.
✔ Stworzenie Centrum Obsługi Mieszkańca, czyli styku mieszkańca z urzędem w jednym punkcie.
✔ Stworzenie elektronicznej możliwości rezerwacji kolejki.
✔ Zmiana podejścia do biznesu. Przyjąłem zasadę, że z każdym inwestorem będę się spotykał osobiście, żeby mu pokazać poważne podejście do inwestora, do osób, które chcą tutaj lokować swoje pieniądze. Trzeba też dbać o wszystkich przedsiębiorców małych, dużych, średnich, jednoosobowych, którzy już tutaj są.
✔ Remont Zielonego Rynku.
✔ Na pewno podejmiemy starania w sprawie wybudowania nowego zespołu basenów. Będziemy próbowali zdążyć z budową w tej kadencji, ale mieszkańcy muszą wiedzieć, że przejmujemy miasto ze 152- milionowym długiem.
To najważniejsze zobowiązania prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna na najbliższe lata.
W mojej ocenie nowa władza trzy minione miesiące poświęciła głównie podziałowi ról we własnych szeregach oraz rozeznaniu terenu. Jak sądzę, urząd okazał się ani tak zły, jak oceniał go zwycięski obóz Kukiz'15 (przez lata kształtowany także przez radnych związanych z Koalicją Obywatelską obecnie wspierającą obóz prezydencki), ani tak doskonały, aby go nie reformować.
Pierwsze decyzje personalne (MOPS, MPWiK, POSiR) były raczej wymogiem konkretnej sytuacji, a nie przemyślaną strategią. Tak jak napisałem po wyborze Wojciecha Bakuna na prezydenta Przemyśla, nadal życzę mu sukcesu, bo sukcesu potrzebuje Przemyśl.
Czy prezydent wywiązał się z pierwszych zobowiązań? Czytelnicy, Mieszkańcy mogą przekonać się sami na co dzień, odwiedzając w swoich sprawach urząd.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A MOŻE TAK WYJAZD PREZYDIUM DO LUBACZOWA?Marszałek Władysław Ortyl spotkał się z lubaczowskimi samorządowcami. Rozmowy dotyczyły najbardziej pilnych inwestycji w powiecie lubaczowskim oraz przedsięwzięć, które mają być realizowane w najbliższych miesiącach. W spotkaniu uczestniczyła poseł Anna Schmidt – Rodziewicz.1. CAŁY RYNEK LUBACZOWA - PRZEBUDOWANY, PRZEMYSKI STRASZY, CO NAJWYŻEJ POMYSŁEM JEST PRZEPROWADZENIE TURYSTÓW POD ZIEMIĄ...2. NOWOCZESNA BRYŁA DOMU KULTURY JUŻ NA UKOŃCZENIU - W PRZEMYŚLU STARSZYZNA TYLKO OKLASKUJE, BRAK OFERTY DLA MŁODZIEŻY.3. NOWY BASEN - MOŻE W PRZEMYŚLU LEPIEJ JUŻ TO ODPUŚCIĆ? - Przyszła perspektywa jest czasem dla infrastruktury kolejowej i to dla 101 trzeba wykorzystać – powiedział marszałek. CO Z NOWYM MOSTEM KOLEJOWYM W PRZEMYŚLU? Ale rozmawiając dzisiaj o przyszłej perspektywie finansowej te drogi wyznaczamy już do realizacji dokumentacji technicznej, bo przyszła perspektywa odznaczać się będzie tym, że trzeba będzie szybko działać i dlatego my tę gotowość chcemy osiągnąć jak najszybciej – tłumaczył marszałek.JAKIE PLANY, INWESTYCJE SĄ SZYKOWANE PRZEZ MAGISTRAT? Marszałek przekazał po raz kolejny, że priorytetem będzie infrastruktura kolejowa, czyli linia 101, która będzie ważna dla funkcjonowania kopalni siarki, w której właśnie wydobyto pierwszy kilogram tego surowca.W BASZNI DOLNEJ POWSTAŁA KOPALNIA SIARKI, W LUBACZOWIE NOWA FABRYKA MASZYN - PONAD 100 OSÓB ZNALAZŁO JUŻ TAM ZATRUDNIENIE - MAŁO?
kiedy postawisz przed sadem chome za niegospodarnosc i doprowadzenie Przemysla do ruiny kiedy sprawozdanie jak obiecales
Po 100 dniach Pan Baukun wie na czym stoi.Czyli może zlokalizował juz dno.Efektów ekonomicznych nie będzie poniewaz z zewnatrz miasto nic nie dostanie a jeżeli juz to tylko kłody.Moralne zaczynają być widoczne kiedy już niektórym ze świecznika naszego miasta prokurator zamawia celę a miasto gwarantuje,ze będzie od południa a na zime dodatkowo koc.Ostatnie godziny pokazują jak niektórzy posłowie PiS obiecywali stanowiska rządowe i samorządowe za milczenie tzw obyczajowe z handlem stanowiskami rządowymi i samorządowymi w tle.Powoli wychodzi zgnilizna nie tylko moralna "dobrej zmiany" w naszym mieście i regionie.Jest to przykre że ludziom bez żadnych zasad obowiązujących gatunek ludzki powierzyliśmy władzę w naszym regionie i mieście na który wpływ mieli przeolbrzymi. Tutaj zagnieździło się zło moralne pod szczególnym wpływowym patronatem.Nic dziwnego że największą krzywdę chcą robić dzieciom.Chłopcom pedofile w sutannach,nieletnim dziewczyną posłowie pozbawieni hamulców moralnych.Mam nadzieję,ze nowy Zarząd Miasta da sobie radę z tą zgnilizną.A jak na tym polu odniesie zwycięstwo to z reszta problemów to będzie bułka z masłem niezależnie od kłód rzucanych przez przyjaciół zgnilizny jeszcze na stanowiskach decyzyjnych.Zło dobrem zwyciężaj.To powinno być motto obecnego Zarządu Miasta.
O ile pamiętam miał być sporządzony rzetelny bilans dokonań poprzedniej "wadzy " , nawet pozytywny ale jednak podsumowanie co zastali w ratuszu i spółkach po Chomie i jego ekipie , bo jak wygląda Przemyśl to my mieszkańcy wiemy , jak po tsunami. , wystarczy spojrzeć na przemyskie kamienice czy chodniki poza ścisłego centrum. A co jest , cisza jak makiem zasiał, ani mru , mru. Z tego wynika że bilans poprzednich 16 letnich rządów poprzednika wypadł wspaniale , same plusy , bez problemów , żadnych minusów , a więc okey , super , Przemyśl rozkwita. Skoro tak to kwita panie Bakun. Wiwat Przemyśl , wiwat nowa "wadzo" wiwat wszystkie stany.
Daj choć jeden przykład pedofilii czy krzywdzenia dzieci w przemyskim kościele , chodzi o miasto Przemyśl . Jestem w nim w tym kościele od lat 65 i nie słyszałem o ani jednym przypadku skrzywdzenia dziecka przez przemyskich jak piszesz "pedofili w sutannach". Może ty doznałeś krzywd, może wiesz t takich faktach więc opisz i skieruj sprawę do organów ścigania czy prokuratury , to wręcz obowiązek. Jeśli takie sprawy były , często nie dowiedzione to poza Przemyślem , stosunkowo było mało , wręcz sporadycznie tego typu straszliwych przypadków na szeroko pojętej dawnej rzeszowszczyźnie , obecnie Podkarpaciu. I nie mieszaj , nie wrzucaj do jednego wora , a robisz to złośliwie i celowo, gospodarki , polityki i pedofilii w kościele , są to zupełnie inne sprawy , na inna odrębną dyskusję.
Skoro się domagasz to proszę bardzo.W Przemyślu był i jest TW "Zefir"jak myślisz kto to jest i na podstawie czego pozyskała Go ubecja do wiernej służby.Radzę wszystkim dzieci trzymać jak najdalej od duchownych.Mamy tysiące przykładów,ze źle to się kończyło dla dzieci.Oczywiście krzywda dzieci jest u nas bezkarna lub prawie bezkarna.Nikt nie mówi,że Choma chciał źle.To jest krzywdzące.Po prostu nie nadawał się na to stanowisko ale i tak był najlepszy pod każdym względem ze swojego środowiska.Ponadto otoczył sie wyjątkowo dużą grupą nieudaczników a takie towarzystwo to zawsze totalna klęska.Z tymi cwańszymi prowadzi konsultacje pan prokurator.
Pytałem jasno i wyraźnie ile znasz przypadków gwałcenia czy innych niedozwolonych czynów wobec dzieci w Przemyślu a nie w Europie czy na Świecie. A ten zefirze to mityczny postać z faktów i mitów raczej wymyślone brednie które bezkrytycznie powtarzasz jako fakt zaistniały. Widzę że z natury nie lubisz Kościoła Katolickiego wobec tego przy każdej okazji starasz się kościołowi dołożyć, mimo że sam nie jestem wobec udowodniono zła bezkrytycznie. Portal am, udowodniono zła, przestępstwa.
Mam pytanie.Kto odpowiada za czystość w mieście chodzi mi okolice kopca tatarskiego.Niech prezydent wybierze się na wycieczkę ul.Grochowska smietniskO
Pan. Bakun jak nie będzie słuchał uważnie mieszkańców i skutecznie działał to może zapomnieć o drugiej kadencji.Po pierwsze ma gdzieś bezrobocie, które niestety jest na wysokim poziomie - woli zajmować się zielonym rynkiem bo tam żona prowadziła i wynajmuje bude więc ma być tip top. Szybko zapomniał jak sam musiał wyemigrować, bo raczej nie z powodu dobrobytu. Po drugie z tego co pamiętam z wywiadu prezydenta. Nt. Granicy miasta jak będzie tak niańczył te sprawy to nic z tego nie będzie a nie jak mówi, że będzie prosić co to ma być - mamy mieć prezydenta w spodniach nie spódniczce.
Dlaczego pan Choma nie został pociągnięty do odpowiedzialność za swoją. 16 letnią niegospodarność i nieudolność w zarządzaniu miastem. Gdzie wyparowało 152. Mln zł oficjalnie o których się wie. Po drugie z jakiej okazji pan Kuchciński został honorowym obywatelem miasta co takiego uczynił, bo czegoś nie łapie chyba.
Ciekawy wynik sondy. Mieszkańcy po 16 latach rządów poprzedniego prezydenta zorientowali się ,że jest coś nie tak. W przypadku młodego prezydenta 121 osób /35% / ocenia po 3 miesiącach jego działanie żle.Abyśmy wiedzieli w jakim punkcie jest miast. Do spłacenia w tej kadencji jest 100 milionów złotych długu. Miasto Krosno w tym roku wydaje na inwestycje 100 milionów złotych.I tyle w temacie
Konkretniej:POSIR jest tu kluczowy:UAKTYWNIĆ WYCIĄG W LECIE DLA TURYSTÓW I ROWERÓW!1. Użyczyć (=bezpłatnie) dla lokalnej organizacji jak Caritas na hostel połowę pomieszczeń. Turyści mieliby przynajmniej parking i byliby z dala od smogu i brudu z centrum miasta.2. Zminimalizować koszty wykończenia poprzez zamurowanie wcześniej planowanych potężnych przeszkleń, centralne ogrzewanie, wod-kan i wykończenie można zrobić racjonalnym kosztem.3. Zorganizować minikino letnie, atrakcje dla dzieci. W zamian za korzystanie z lokalu na rachunek powyżej 50zł - przyległy parking gratis.4. Okolica stoku jest ogólnie rzecz biorąc wymarła, a ma potencjał. Sprzedać teren = zdobyć inwestora na wybudowanie w tej okolicy budynków wielorodzinnych z pięknym widokiem, a to już szansa na sklep, małe przedszkole.5. Zaangażować POSIR w zagospodarowanie części pomieszczeń, przy lodowisku na dole przecież jest za mało miejsca, ewentualnie przenieść POSIR tam, starą, obskurną halę pożerającą mnóstwo pieniędzy ODDAĆ Straży granicznej, która na pewno mogłaby halę odpowiednio wykorzystać. W tym czasie wybudować obiekt przy lodowisku.
Ten żałosny facet nic dla miasta nie zrobi. Jak można zauważyć to swoje urzędowanie zaczął od zbierania śmieci na Sanem , to są jego akcje inwestycyjne w Przemyśl. Żałosna kreatura cytując słowa Stefana Niesiołowskiego. Idę w zakład ze w połowie kadencji zaczną się poważne kłopoty finansowe miasta.
Dobry pomysł zbierał śmiecie nad sanem , wiec ma już wprawę żeby poszerzyć swoje kompetencje w recyklingu w okolicach kopca Tatarskiego . Odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku.
Powinien zrobić coś z MZK...Rozkład jazdy jest ułożony tragicznie.1.Autobus z każdego osiedla co 15-20 min.W godz.6-18,a pózniej co 30 min.2.Zmiana prezesa MZK,na porządnego ekonomistę.3.Rozkład powinno układać MZK lub zewnętrzna firma,na podstawie obłożenia linii a nie Urząd Miasta.4..Bilety miesięczne dla każdego z seniorów w kwocie chociaż 10 zł.(miesięcznie).Połowa pasażerów to seniorzy.A miasto daje za mała dotacje na ich przewozy.5.Dofinansowanie z Miasta lub instytucji Państwowych na przynajmniej dwa nowe autobusy w roku.6.Likwidacja pewnych linii,aby się nie dublowały.I wprowadzenie dodatkowych kursów pozostałych linii.Linie 01 i 02 powinny kursować co 30 min..7.Przywrócenie lub zwiekszenie liczby kursów w/w linii:10 Zajezdnia-Rosłońskiego,22 Z.P.P-oś.Kmiecie(kurs min.raz na godzinę)27 Bakończyce-os.Kazanów(kurs co godzinę od 6 do 19)34 os.Rycerskie-Sielecka Elbud(zwiększenie liczby kursów w soboty i niedziele)8.Likwidacja linii:24,26,32.9.Zmniejszenie liczby kursów linii nr.18 do kursów szczytowych.
A MOŻE TAK WYJAZD PREZYDIUM DO LUBACZOWA?Marszałek Władysław Ortyl spotkał się z lubaczowskimi samorządowcami. Rozmowy dotyczyły najbardziej pilnych inwestycji w powiecie lubaczowskim oraz przedsięwzięć, które mają być realizowane w najbliższych miesiącach. W spotkaniu uczestniczyła poseł Anna Schmidt – Rodziewicz.1. CAŁY RYNEK LUBACZOWA - PRZEBUDOWANY, PRZEMYSKI STRASZY, CO NAJWYŻEJ POMYSŁEM JEST PRZEPROWADZENIE TURYSTÓW POD ZIEMIĄ...2. NOWOCZESNA BRYŁA DOMU KULTURY JUŻ NA UKOŃCZENIU - W PRZEMYŚLU STARSZYZNA TYLKO OKLASKUJE, BRAK OFERTY DLA MŁODZIEŻY.3. NOWY BASEN - MOŻE W PRZEMYŚLU LEPIEJ JUŻ TO ODPUŚCIĆ? - Przyszła perspektywa jest czasem dla infrastruktury kolejowej i to dla 101 trzeba wykorzystać – powiedział marszałek. CO Z NOWYM MOSTEM KOLEJOWYM W PRZEMYŚLU? Ale rozmawiając dzisiaj o przyszłej perspektywie finansowej te drogi wyznaczamy już do realizacji dokumentacji technicznej, bo przyszła perspektywa odznaczać się będzie tym, że trzeba będzie szybko działać i dlatego my tę gotowość chcemy osiągnąć jak najszybciej – tłumaczył marszałek.JAKIE PLANY, INWESTYCJE SĄ SZYKOWANE PRZEZ MAGISTRAT? Marszałek przekazał po raz kolejny, że priorytetem będzie infrastruktura kolejowa, czyli linia 101, która będzie ważna dla funkcjonowania kopalni siarki, w której właśnie wydobyto pierwszy kilogram tego surowca.W BASZNI DOLNEJ POWSTAŁA KOPALNIA SIARKI, W LUBACZOWIE NOWA FABRYKA MASZYN - PONAD 100 OSÓB ZNALAZŁO JUŻ TAM ZATRUDNIENIE - MAŁO?
kiedy postawisz przed sadem chome za niegospodarnosc i doprowadzenie Przemysla do ruiny kiedy sprawozdanie jak obiecales
Po 100 dniach Pan Baukun wie na czym stoi.Czyli może zlokalizował juz dno.Efektów ekonomicznych nie będzie poniewaz z zewnatrz miasto nic nie dostanie a jeżeli juz to tylko kłody.Moralne zaczynają być widoczne kiedy już niektórym ze świecznika naszego miasta prokurator zamawia celę a miasto gwarantuje,ze będzie od południa a na zime dodatkowo koc.Ostatnie godziny pokazują jak niektórzy posłowie PiS obiecywali stanowiska rządowe i samorządowe za milczenie tzw obyczajowe z handlem stanowiskami rządowymi i samorządowymi w tle.Powoli wychodzi zgnilizna nie tylko moralna "dobrej zmiany" w naszym mieście i regionie.Jest to przykre że ludziom bez żadnych zasad obowiązujących gatunek ludzki powierzyliśmy władzę w naszym regionie i mieście na który wpływ mieli przeolbrzymi. Tutaj zagnieździło się zło moralne pod szczególnym wpływowym patronatem.Nic dziwnego że największą krzywdę chcą robić dzieciom.Chłopcom pedofile w sutannach,nieletnim dziewczyną posłowie pozbawieni hamulców moralnych.Mam nadzieję,ze nowy Zarząd Miasta da sobie radę z tą zgnilizną.A jak na tym polu odniesie zwycięstwo to z reszta problemów to będzie bułka z masłem niezależnie od kłód rzucanych przez przyjaciół zgnilizny jeszcze na stanowiskach decyzyjnych.Zło dobrem zwyciężaj.To powinno być motto obecnego Zarządu Miasta.