Reklama

Obietnice prezydenta Bakuna [WIDEO, SONDA]

13/03/2019 07:46

W pierwszym numerze styczniowym Życia Podkarpackiego zamieściliśmy obszerny wywiad z nowym prezydentem Przemyśla Wojciechem Bakunem. Zapytaliśmy prezydenta o wiele kwestii, między innymi o jego relacje z mniejszością ukraińską, o prezydenturę jego poprzednika, czyli urzędującego w magistracie 16. lat Roberta Chomy.

Prezydent Bakun mierzył się także z pytaniami typu: czy Przemyśl jest ciemnogrodem? Przy okazji stu dni rządów nowej władzy warto przypomnieć najważniejsze obietnice prezydenta na najbliższą kadencję.

Oto one. Cytaty z wywiadu dla ŻP: Nie byłem grzecznym chłopcem.

✔ Na pewno jedną z pierwszych zmian, jaką mieszkańcy zauważą, mówię to z całą stanowczością, będzie zmiana w podejściu urzędu i spółek miejskich do mieszkańców. Coś, co często było krytykowane – podejście urzędnika do mieszkańca, opieszałość urzędu.

Reklama

✔ Stworzenie Centrum Obsługi Mieszkańca, czyli styku mieszkańca z urzędem w jednym punkcie.

✔ Stworzenie elektronicznej możliwości rezerwacji kolejki.

✔ Zmiana podejścia do biznesu. Przyjąłem zasadę, że z każdym inwestorem będę się spotykał osobiście, żeby mu pokazać poważne podejście do inwestora, do osób, które chcą tutaj lokować swoje pieniądze. Trzeba też dbać o wszystkich przedsiębiorców małych, dużych, średnich, jednoosobowych, którzy już tutaj są.

✔ Remont Zielonego Rynku.

✔ Na pewno podejmiemy starania w sprawie wybudowania nowego zespołu basenów. Będziemy próbowali zdążyć z budową w tej kadencji, ale mieszkańcy muszą wiedzieć, że przejmujemy miasto ze 152- milionowym długiem.

Reklama

 
To najważniejsze zobowiązania prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna na najbliższe lata. 

Niektóre obiecał realizować natychmiast (Zielony Rynek, Centrum Obsługi Mieszkańca, zmianę stosunku urzędnik – mieszkaniec), inne warunkował możliwościami ekonomicznymi miasta (nowe baseny).

W mojej ocenie nowa władza trzy minione miesiące poświęciła głównie podziałowi ról we własnych szeregach oraz rozeznaniu terenu. Jak sądzę, urząd okazał się ani tak zły, jak oceniał go zwycięski obóz Kukiz'15 (przez lata kształtowany także przez radnych związanych z Koalicją Obywatelską obecnie wspierającą obóz prezydencki), ani tak doskonały, aby go nie reformować.

Pierwsze decyzje personalne (MOPS, MPWiK, POSiR) były raczej wymogiem konkretnej sytuacji, a nie przemyślaną strategią. Tak jak napisałem po wyborze Wojciecha Bakuna na prezydenta Przemyśla, nadal życzę mu sukcesu, bo sukcesu potrzebuje Przemyśl.

Czy prezydent wywiązał się z pierwszych zobowiązań? Czytelnicy, Mieszkańcy mogą przekonać się sami na co dzień, odwiedzając w swoich sprawach urząd.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ASDF - niezalogowany 2019-03-13 09:59:08

    A MOŻE TAK WYJAZD PREZYDIUM DO LUBACZOWA?Marszałek Władysław Ortyl spotkał się z lubaczowskimi samorządowcami. Rozmowy dotyczyły najbardziej pilnych inwestycji w powiecie lubaczowskim oraz przedsięwzięć, które mają być realizowane w najbliższych miesiącach. W spotkaniu uczestniczyła poseł Anna Schmidt – Rodziewicz.1. CAŁY RYNEK LUBACZOWA - PRZEBUDOWANY, PRZEMYSKI STRASZY, CO NAJWYŻEJ POMYSŁEM JEST PRZEPROWADZENIE TURYSTÓW POD ZIEMIĄ...2. NOWOCZESNA BRYŁA DOMU KULTURY JUŻ NA UKOŃCZENIU - W PRZEMYŚLU STARSZYZNA TYLKO OKLASKUJE, BRAK OFERTY DLA MŁODZIEŻY.3. NOWY BASEN - MOŻE W PRZEMYŚLU LEPIEJ JUŻ TO ODPUŚCIĆ? - Przyszła perspektywa jest czasem dla infrastruktury kolejowej i to dla 101 trzeba wykorzystać – powiedział marszałek. CO Z NOWYM MOSTEM KOLEJOWYM W PRZEMYŚLU? Ale rozmawiając dzisiaj o przyszłej perspektywie finansowej te drogi wyznaczamy już do realizacji dokumentacji technicznej, bo przyszła perspektywa odznaczać się będzie tym, że trzeba będzie szybko działać i dlatego my tę gotowość chcemy osiągnąć jak najszybciej – tłumaczył marszałek.JAKIE PLANY, INWESTYCJE SĄ SZYKOWANE PRZEZ MAGISTRAT? Marszałek przekazał po raz kolejny, że priorytetem będzie infrastruktura kolejowa, czyli linia 101, która będzie ważna dla funkcjonowania kopalni siarki, w której właśnie wydobyto pierwszy kilogram tego surowca.W BASZNI DOLNEJ POWSTAŁA KOPALNIA SIARKI, W LUBACZOWIE NOWA FABRYKA MASZYN - PONAD 100 OSÓB ZNALAZŁO JUŻ TAM ZATRUDNIENIE - MAŁO?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    basalyk - niezalogowany 2019-03-13 10:31:37

    kiedy postawisz przed sadem chome za niegospodarnosc i doprowadzenie Przemysla do ruiny  kiedy sprawozdanie jak obiecales 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-03-13 17:00:39

    Po 100 dniach Pan Baukun wie na czym stoi.Czyli może zlokalizował juz dno.Efektów ekonomicznych nie będzie poniewaz z zewnatrz miasto nic nie dostanie a jeżeli juz to tylko kłody.Moralne zaczynają być widoczne kiedy już niektórym ze świecznika naszego miasta prokurator zamawia celę a miasto gwarantuje,ze będzie od południa a na zime dodatkowo koc.Ostatnie godziny pokazują jak niektórzy posłowie PiS obiecywali stanowiska rządowe i samorządowe za milczenie tzw obyczajowe z handlem stanowiskami rządowymi i samorządowymi w tle.Powoli wychodzi zgnilizna nie tylko moralna "dobrej zmiany" w naszym mieście i regionie.Jest to przykre że ludziom bez żadnych zasad obowiązujących gatunek ludzki powierzyliśmy władzę w naszym regionie i mieście na który wpływ mieli przeolbrzymi. Tutaj zagnieździło się zło moralne pod szczególnym wpływowym patronatem.Nic dziwnego że największą krzywdę chcą robić dzieciom.Chłopcom pedofile w sutannach,nieletnim dziewczyną posłowie  pozbawieni hamulców moralnych.Mam nadzieję,ze nowy Zarząd Miasta da sobie radę z tą zgnilizną.A jak na tym polu odniesie zwycięstwo to z reszta problemów to będzie bułka z masłem niezależnie od kłód rzucanych przez przyjaciół zgnilizny jeszcze na stanowiskach decyzyjnych.Zło dobrem zwyciężaj.To powinno być motto obecnego Zarządu Miasta.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama