W ostatnim czasie mamy w regionie prawdziwy wysyp małżeńskich jubileuszy. Z szacunkiem i pokorą pochylono się przed złotymi jubilatami także w Chłopicach w powiecie jarosławskim.
Uroczystość złotych godów obchodzono tu we wtorek, 21 listopada, zapraszając pary, który przeżyły w związku małżeńskim co najmniej 50 lat.
To Władysława i Franciszek Gdykowie, Łucja i Kazimierz Gralowie, Maria i Tadeusz Koniuszowie, Irena i Marian Kotkowscy, Maria i Mieczysław Kureccy, Maria i Mieczysław Niedochodowiczowie, Genowefa i Julian Pelcowie, Maria i Marian Starzeccy, Zofia i Kazimierz Wojdyłowie, Maria i Jan Wróblowie oraz Weronika i Zdzisław Zygmuntowie.
Wszyscy odebrali przyznane przez prezydenta RP Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które wręczyli: gospodarz gminy Andrzej Homa, sekretarz Marzena Blok, skarbnik Agnieszka Koralewicz oraz przewodniczący Rady Gminy Chłopice Franciszek Kiszka. W podniosłej chwili uczestniczył również zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Chłopicach Grzegorz Kawecki.
Jak zaznaczył wójt, 50-lecie małżeństwa to jubileusz wyjątkowy, stanowiący dowód zrozumienia istoty związku małżeńskiego, ale też wzajemnych potrzeb i oczekiwań.
– Stanowicie idealny przykład dla młodych małżeństw, jak zgodnie i wytrwale dzielić z sobą troski i radości przez całe swoje życie – zwrócił się do uhonorowanych małżonków.
Z racji okazji posypały się też gratulacje dla poszczególnych par i życzenia kolejnych tak pięknych uroczystości oraz lat wypełnionych wzajemną miłością, ciepłem i zrozumieniem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze