Na odprawę graniczną w Medyce, 3 czerwca oczekiwała 66-letnia obywatelka Ukrainy. Do kontroli okazała dwa dokumenty: paszport i dokument pobytowy. Jak się okazało, jeden z nich był podrobiony.
Podejrzenie funkcjonariuszy wzbudziła włoska karta pobytu, a potwierdziła je szczegółowa kontrola przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Dokument zatrzymali, a cudzoziemka przyznała się do zarzuconych czynów. Poddała się też dobrowolnie karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.
Jak poinformował Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej: „po zakończonych czynnościach kobieta wyjechała na Ukrainę”. W ciągu pierwszego półrocza tego roku, mundurowi z BiOSG zatrzymali już 230 fałszywych dokumentów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze