Pod Przemyślem doszło do zatrzymania obywatela Ukrainy przez jednego z mieszkańców miasta. Wszystko za sprawą banderowskiej symboliki w samochodzie podróżującego obcokrajowca.
Do zdarzenia doszło na autostradzie A4. Według polskiego prawa stosowanie symboliki faszystowskiej, nazistowskiej, komunistycznej oraz banderowskiej w naszym kraju jest zabronione i podlega karze. Polak zablokował możliwość przejazdu oraz wezwał policję[paywall].
Komenda Miejska Policji w Przemyślu wszczęła śledztwo w tej sprawie. Służby zbadają, czy doszło do propagowania ustroju totalitarnego na terytorium państwa polskiego. Wśród podróżujących zatrzymanym samochodem był Iwan Kulczyckyj, ukraiński wykładowca, który skarżył się na złamanie praw człowieka przez Polaka, który wezwał policję. Symbolikę banderowską uważał za patriotyczne elementy ukraińskie.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Brawo.Tak powinni zachowywać sie wszyscy Polacy.Zwróccie uwage na naklejki banderowskie na pojazdach z przemyska rejestracja
A nasze służby państwowe - Służba Celna i Straż Graniczna - tego przy przekraczaniu granicy nie widzą ?
Pytanie , dlaczego SG nie zatrzymuje samochdów z banderwoskimi znakami .
https://nczas.com/2018/11/22/setna-rocznica-zwycieskiej-obrony-lwowa-chwala-orletom-lwowskim/
BRAWO za patriotyczna postawe dla tego Pana!!! a banderowca VON z polski bez prawa wjazdu na stale!!! ukry banderowskie pieronskie NIE dla was polska!!!!
dokladnie! w przemyslu mieszka pelno tego talatajstwa banderowskiego co mysla ze wolno im duzo! zglaszac od razu ze banderwska sucz i KARAC!!!!!
Ciekawe czy były tak samo bohaterski w zatrzymaniu osoby, która rozkleja po mieście naklejki z napiszem:"jeśli Żyd Ci przejdzie drogę, dogoń ch..ja i złam mu nogę"Zarówno banderyzm jak i antysemityzm powiązany jest z ustrojem totalitarnym. Problem w tym, że co niektórzy mieniąc się patriotami walczą z jednym ustrojem totalitarnym a propagują drugi.
Do Legia A AntyPolonizm już jest dozwolony według Ciebie ?
A gdzie jak tak napisałem? Lub, w którym miejscu tak zasugerowałem?
Do LegiaTo ja jestem Legionista !
Gdzie można znaleźć wykaz prawnie zakazanych symboli i znaków?
https://fakty.interia.pl/swiat/news-ojciec-zatrzymanego-we-lwowie-studenta-chlopaki-przyjechali-,nId,2696503
A może założył to po przejechaniu granicy? Nie przeszlo ci to przez myśl?
Jedź na granicę i zobaczysz ile aut wjeżdża z tymi naklejkami i nit nie reaguje .
Do Legia A gdzie tego nie napisałeś . Przeszkadza ci tylko antysemityzm i banderyzm ale antyPolonizm już nie .
ja przypuszczam że nie zauważyli, mogli też nie mieć wiedzy na ten temat w końcu na szkoleniach tego nie ma a szkoda
Wszyscy, którzy tak się podniecacie obywatelskim zatrzymaniem poczytajcie sobie najpierw art. 243 kodeksu postępowania karnego. A tu jest wyjaśnienie, kiedy można go stosować (http://maszprawo.org.pl/2016/11/ujecie-obywatelskie-sprawcy-przestepstwa-lub-wykroczenia).§ 1. Każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości.Czy naprawdę nie można było ustalić właściciela auta i trzeba było go ścigać?
Właśnie został zatrzymany gorącym uczynku jakim jest propagowanie banderyzmu.
Jedna przesłanka jest spełniona, "pościg", ale musi być spełniona także druga przesłanka. Musi zachodzić uzasadniona obawa ukrycia się tej osoby lub gdy nie można ustalić jej tożsamości. Zakazany symbol był umieszczony na aucie, a znając nr rej. samochodu z łatwością można ustalić właściciela auta i zarazem sprawcę. Nie trzeba było go ścigać i zajeżdżać mu drogę. Wystarczyło powiadomić policję. "Dokonanie ujęcia obywatelskiego, które nie spełnia wymogów określonych w art. 243 k.p.k., może powodować po stronie osoby dokonującej ujęcia obywatelskiego powstanie odpowiedzialności cywilnej za wyrządzoną szkodę jak i również z tytułu zadośćuczynienia za doznaną krzywdę (art. 415 k.c.), nadto odpowiedzialność karną na podstawie art. 189 k.k. (bezprawne pozbawienie wolności) lub art. 191 k.k. (zmuszanie do określonego zachowania)."(link powyżej).
Do Wojtek I zostały spełnione obydwie .
Brawo.Tak powinni zachowywać sie wszyscy Polacy.Zwróccie uwage na naklejki banderowskie na pojazdach z przemyska rejestracja
Brawo Ty
A nasze służby państwowe - Służba Celna i Straż Graniczna - tego przy przekraczaniu granicy nie widzą ?