Reklama

Obywatelskie zatrzymanie za łamanie prawa

Pod Przemyślem doszło do zatrzymania obywatela Ukrainy przez jednego z mieszkańców miasta. Wszystko za sprawą banderowskiej symboliki w samochodzie podróżującego obcokrajowca.

Do zdarzenia doszło na autostradzie A4. Według polskiego prawa stosowanie symboliki faszystowskiej, nazistowskiej, komunistycznej oraz banderowskiej w naszym kraju jest zabronione i podlega karze. Polak zablokował możliwość przejazdu oraz wezwał policję[paywall].

Komenda Miejska Policji w Przemyślu wszczęła śledztwo w tej sprawie. Służby zbadają, czy doszło do propagowania ustroju totalitarnego na terytorium państwa polskiego. Wśród podróżujących zatrzymanym samochodem był Iwan Kulczyckyj, ukraiński wykładowca, który skarżył się na złamanie praw człowieka przez Polaka, który wezwał policję. Symbolikę banderowską uważał za patriotyczne elementy ukraińskie.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kim - niezalogowany 2018-11-24 17:34:03

    Brawo.Tak powinni zachowywać sie wszyscy Polacy.Zwróccie uwage na naklejki banderowskie na pojazdach z przemyska rejestracja

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ska - niezalogowany 2018-11-24 17:43:37

    Brawo Ty

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    z Peremyśla - niezalogowany 2018-11-24 18:01:15

    A nasze służby państwowe - Służba Celna i Straż Graniczna - tego przy przekraczaniu granicy nie widzą ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama