W ostatnią niedzielę czerwca huczny jubileusz świętowała Ochotnicza Straż Pożarna w Orzechowcach. 100 lat działalności stało się okazją do fetowania i podsumowań dotychczasowych dokonań.
Druhowie z Orzechowiec od 100 lat wierni są zawołaniu: ,,Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”, niosąc pomoc ludziom, niejednokrotnie ratując ich dobytek. Jednostka stała się nieodłącznym elementem lokalnej społeczności, dającym gwarancję bezpieczeństwa. W wyjątkowym dniu jubileuszu strażaków ochotników wsparli swoją obecnością wdzięczni mieszkańcy, wyrażając wdzięczność za to, że zawsze mogą liczyć na ich opiekę, jak również licznie przybyli goście, w tym poseł Marek Kuchciński, starosta przemyski Bożena Ryczan, radni powiatowi Krystyna Raba-Opacka i Krzysztof Składowski.
Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się okolicznościową mszą św. w kościele parafialnym, a część oficjalna odbyła się na stadionie, gdzie przemaszerowano w asyście pocztów sztandarowych, kompanii honorowej, druhen i druhów. Tu uhonorowano członków orzechowieckiej jednostki OSP licznymi medalami, wyróżnieniami i odznaczeniami, m.in. wręczając odznaki „Wzorowy Strażak” i medale za wieloletnią służbę.
OSP w Orzechowcach powołana została do życia w 1925 roku. Jubileusz był doskonałą okazją do przypomnienia jej historii i początków działalności. Przez lata jednostka rosła w siłę, pozyskując nowy sprzęt i doskonaląc umiejętności. W maju br. uhonorowana została dyplomem z okazji 30-lecia działania w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego podczas obchodów 160-lecia Zawodowej Straży Pożarnej w Przemyślu. OSP Orzechowce to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Druhowie aktywnie uczestniczą także w życiu społecznym i kulturalnym gminy Żurawica, biorąc czynny udział w organizacji i zabezpieczaniu imprez kulturalno-rozrywkowych. Przy jednostce działa prężnie Klub Honorowych Dawców Krwi „Iskierka Życia”, a od ubiegłego roku także Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza.
W dniu 100-lecia działalności druhom podziękowano za lata zaangażowania w pełnioną misję i życzono zdrowia, pomyślności i błogosławieństwa Bożego na kolejne lata pracy oraz bezpiecznych powrotów z akcji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze