Reklama

Od 100 lat w służbie Bogu i ludziom [ZDJĘCIA]


W ostatnią niedzielę czerwca huczny jubileusz świętowała Ochotnicza Straż Pożarna w Orzechowcach. 100 lat działalności stało się okazją do fetowania i podsumowań dotychczasowych dokonań.


Druhowie z Orzechowiec od 100 lat wierni są zawołaniu: ,,Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”, niosąc pomoc ludziom, niejednokrotnie ratując ich dobytek. Jednostka stała się nieodłącznym elementem lokalnej społeczności, dającym gwarancję bezpieczeństwa. W wyjątkowym dniu jubileuszu strażaków ochotników wsparli swoją obecnością wdzięczni mieszkańcy, wyrażając wdzięczność za to, że zawsze mogą liczyć na ich opiekę, jak również licznie przybyli goście, w tym poseł Marek Kuchciński, starosta przemyski Bożena Ryczan, radni powiatowi Krystyna Raba-Opacka i Krzysztof Składowski.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się okolicznościową mszą św. w kościele parafialnym, a część oficjalna odbyła się na stadionie, gdzie przemaszerowano w asyście pocztów sztandarowych, kompanii honorowej, druhen i druhów. Tu uhonorowano członków orzechowieckiej jednostki OSP licznymi medalami, wyróżnieniami i odznaczeniami, m.in. wręczając odznaki „Wzorowy Strażak” i medale za wieloletnią służbę.

Reklama

OSP w Orzechowcach powołana została do życia w 1925 roku. Jubileusz był doskonałą okazją do przypomnienia jej historii i początków działalności. Przez lata jednostka rosła w siłę, pozyskując nowy sprzęt i doskonaląc umiejętności. W maju br. uhonorowana została dyplomem z okazji 30-lecia działania w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego podczas obchodów 160-lecia Zawodowej Straży Pożarnej w Przemyślu. OSP Orzechowce to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Druhowie aktywnie uczestniczą także w życiu społecznym i kulturalnym gminy Żurawica, biorąc czynny udział w organizacji i zabezpieczaniu imprez kulturalno-rozrywkowych. Przy jednostce działa prężnie Klub Honorowych Dawców Krwi „Iskierka Życia”, a od ubiegłego roku także Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza.

W dniu 100-lecia działalności druhom podziękowano za lata zaangażowania w pełnioną misję i życzono zdrowia, pomyślności i błogosławieństwa Bożego na kolejne lata pracy oraz bezpiecznych powrotów z akcji.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 12/07/2025 09:42
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama