29 sierpnia w Polsce obchodzone jest święto Straży Miejskiej, ustanowione w rocznicę uchwalenia ustawy z 1997 r., określającej zasady działania straży gminnej. W Przemyślu formacja świętuje zwykle nieco później – pod koniec sierpnia. Tegoroczne oficjalne obchody miały zaś miejsce 12 września w Przemyskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Grodzkiej.
W Przemyślu działają od 34 lat, niejednokrotnie angażując się w życie lokalnej społeczności i dbając o jej spokój i bezpieczeństwo. Wykonują pracę często pracę niewdzięczną i niełatwą, ale bez dwóch zdań potrzebną. Właśnie te słowa wybrzmiały podczas czwartkowej uroczystości z okazji Święta Straży Miejskiej. Wydarzenie było doskonałą okazją do wręczenia awansów, nagród i złożenia podziękowań za pełnioną służbę. Jubilaci odebrali je od najważniejszych osób w samorządzie miejskim i powiatowym, w tym prezydenta Wojciecha Bakuna i starosty przemyskiego Bożeny Ryczan. Z gratulacjami pośpieszyła też szefowa Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu Bogusława Pieczyńska.
Stojący na czele przemyskiej formacji komendant Jan Geneja podczas wyjątkowego święta nie omieszkał przywołać najważniejszych momentów w jej historii. Doniosła chwilą było także uhonorowanie starosty przeworskiego Dariusza Łapy odznaczeniem „Honorowy Strażnik Straży Miejskiej w Przemyślu”, przyznanym w dowód uznania za szczególne zasługi dla rozwoju straży, profesjonalizm, życzliwość i zrozumienie w codziennych kontaktach jeszcze w czasie pełnienia wcześniejszej funkcji sekretarza miasta Przemyśla.

Wyróżnienie to zostało przyznane przez formację po...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 38% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Do roboty niech się zabiorą ci panowie ze Straży Miejskiej!
Do roboty niech się zabiorą ci panowie ze Straży Miejskiej!