Najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia zdrowia, pomyślności i wielu dalszych lat spędzonych w miłości, wzajemnym szacunku i radości złożono małżonkom z wieloletnim stażem, którzy 6 listopada w sali ślubów Kamienicy Gruszewiczów świętowali jubileusze małżeńskie. Była to już piąta tego typu uroczystość zorganizowana w tym roku w jarosławskim Urzędzie Stanu Cywilnego.
Wydarzeniu towarzyszyła atmosfera wdzięczności i szacunku dla tych, którzy od dekad pielęgnują swoje małżeńskie przysięgi. Wyrazili go zarówno burmistrz Jarosławia Marcin Nazarewicz, jak i wójt gminy Jarosław Elżbieta Grunt oraz kierownik USC Ewa Rokoszyńska, bowiem wśród uhonorowanych były małżeństwa zarówno z miasta Jarosławia, jak i z gminy Jarosław. Zwykle pary świętują tak zwane złote jubileusze, przypieczętowujące 50 lat małżeństwa, ale nie brakuje też i takich, które mogą pochwalić się znacznie dłuższym stażem. Do nich zaliczają się świętujący w tym roku jubileusz żelaznych godów (65. rocznicę ślubu) państwo Leonarda i Bolesław Ciskowie. Z kolei diamentowe gody (60. rocznicę ślubu) obchodzili: Józefa i Stefan Pajorowie. W gronie złotych jubilatów znaleźli się natomiast: Helena i Włodzimierz Cichowlazowie, Bronisława i Stanisław Mazurowie, Anna i Aleksander Stefanowiczowie, Helena i Mieczysław Wysoccy, Halina i Tadeusz Urbańscy, Maria i Zbigniew Drewniakowie oraz Halina i Jerzy Drostkowie.
Wszystkie pary uhonorowane zostały Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie i obdarowane listami gratulacyjnymi oraz bukietami kwiatów. Za jubilatów wzniesiono wspólny toast lampką szampana, a o ich dobre nastroje zadbały wokalistki Justyna Wota i Martyna Stec, reprezentujące Jarosławską Scenę Piosenki Aktorskiej w JOKiS, przygotowywane przez instruktora Wiktora Maruta. Specjalnie z myślą o parach stworzono wyjątkowy klimat, który sprzyjał rozmowom, przywoływaniu wspomnień i wspólnemu świętowaniu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze