Reklama

Od pół wieku idą razem przez świat

Miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Właśnie to przysięgają sobie pary przed ołtarzem. Dodają, że nie opuszczą się aż do śmierci i będą trwać przy sobie w dobrej i złej doli. Już pięćdziesiąt lat ramię w ramię idą kolejne podkarpackie małżeństwa. 27 października, w sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Jarosławiu stawiło się dziewięć par. Małżonkowie ślubne obrączki włożyli na swoje palce pół wieku temu.

Okolicznościowe dyplomy i Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, w imieniu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wręczył małżonkom burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch, który podziękował im za wzorowy przykład, jaki dają młodym ludziom myślącym o małżeństwie.

Życzył również, by[paywall] kolejne lata przeżyte były przez jubilatów w dobrym zdrowiu.  Do tych życzeń dołączył się również wójt jarosławskiej gminy, który przekazał powinszowania przez sekretarza, Roberta Turowskiego.

– Gdy sięgacie pamięcią wstecz, widzicie owoce waszej pracy i trudu. Z dumą możecie spoglądać na wspólne dokonania. Te 50 lat to symbol wierności i miłości rodzinnej – podkreśliła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Ewa Rokoszyńska.

Reklama

Państwo Krystyna i Bolesław Jędryczkowie, Teresa i Stanisław Filipowie, Władysława i Władysław Kwaśniakowie, Janina i Jerzy Misiągowie, Stanisława i Andrzej Przedzieńkowscy, Kazimiera i Franciszek Rakszawscy, Zofia i Stanisław Szczepańscy, Barbara i Waldemat Wilczyńscy oraz Joanna i Marek Zawadowie, przy utworach zaprezentowanych przez solistkę z Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu, wypili symboliczną lampkę szampana i udali się do domów, by dalej celebrować swoją wspólną, małżeńską wędrówkę.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama