Czwartek, 23 marca, był wyjątkowym dniem dla 10 małżeństw. Właśnie tego dnia spotkali się w sali ślubów, w Urzędzie Miasta Jarosławia, by świętować złote oraz diamentowe gody, a zarazem odebrać Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Najserdeczniejsze życzenia i moc gratulacji na ręce wyróżnionych małżonków złożyli Dariusz Tracz – zastępca burmistrza, Ewa Rokoszyńska – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Jarosławiu oraz Elżbieta Grunt – wójt gminy Jarosław.
Przeżycie 50 i 60 lat w małżeństwie to nie byle jaki sukces, na który oboje z małżonków muszą nieustannie pracować.
– Z ogromną radością i prawdziwym wzruszeniem witam Was, szanowni jubilaci, drodzy małżonkowie, którzy od ponad pół wieku, a niektórzy od ponad 60 lat, trwacie przy złożonej sobie przysiędze – podkreślała Ewa Rokoszyńska, kierownik USC.
Jak poinformowali pracownicy urzędu, nie wszystkie odznaczone przez prezydenta RP pary mogły uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu.
W sali ślubów 23 marca Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odebrali: Joanna i Tadeusz Bajorscy świętujący diamentowe gody oraz złoci jubilaci: Stanisława i Marian Domszowie, Janina i Alfred Niemczyccy, Barbara i Janusz Tarnawscy, Zofia i Jan Słyszowie, Zofia i Edward Tabinowie, Zdzisława i Józef Mrozowiczowie, Maria i Longin Kupiszewscy, Krystyna i Ryszard Blokowie, Zofia i Stanisław Pajdowie oraz Janina i Henryk Tarnawscy.
Zastępca burmistrza Jarosławia Dariusz Tracz podkreślił, że parom należą się nie tylko gratulacje, ale i podziękowania za bycie wzorem, przykładem dla wspólnot samorządowych, a przede wszystkim dla młodego pokolenia.
Do życzeń i gratulacji dołącza się również cała redakcja „Życia Podkarpackiego”.

fot.UM Jarosław
O wyjątkową oprawę zadbały solistki z Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki, które pod kierownictwem Wiktora Maruta przygotowały dla małżonków minikoncert.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze