Delegacja miasta i gminy Dubiecko na czele z burmistrzem Jackiem Grzegorzakiem gościła we Francji, w departamencie Indre i Loara, w partnerskich miastach Azay-le-Rideau i Cheille. Jednym z najważniejszych punktów wizyty było odnowienie porozumienia o wzajemnej współpracy pomiędzy miastami.
– Bardzo się cieszę, że na spotkaniu były obecne osoby, które prowadziły działalność stowarzyszenia od ponad 20 lat. Wszystkim dziękowaliśmy za ich bezinteresowną pracę na rzecz wzajemnych relacji. Przede wszystkim Danucie Armacie, Zbigniewowi Blecharczykowi, Adamowi Surze i wszystkim pozostałym członkom organizacji – powiedział burmistrz miasta i gminy Dubiecko J. Grzegorzak[paywall]. We Francji obecny był również przewodniczący Rady Miejskiej w Dubiecku Jerzy Brożyna. Powiat przemyski reprezentował wicestarosta Marek Kudła.
Podczas tzw. spotkania roboczego, którego organizatorem była mer Azay-le-Rideau Sylvia Gaurier, omówione zostały warunki współpracy na następne lata. – Jestem przekonany, że ta współpraca przyniesie wiele korzyści dla naszych gmin i ich mieszkańców – z optymizmem skwitował J. Grzegorzak.
Jubileusz partnerstwa to święto, ale także czas pamięci i drogowskazów na przyszłości. Przyjaźń między naszymi miastami jest głęboka i jestem pewna, że ma przyszłość. Pamięć o Leopoldzie Teleśnickim, który jest źródłem więzi, łączącej nasze miasta czy ówczesnego mera naszego miasta Gastona Michina, i Michaela Bouchona, którzy w 1995 roku po raz pierwszy gościli w Dubiecku wciąż trwa. To właśnie wówczas powstała przyjaźń francusko-polska. Te 20 lat to otwartość na innych, tolerancja, współpraca. To poszukiwanie konkretnych działań, aby jeszcze bardziej zbliżyć nasze miasta. To także wyzwanie, aby to kontynuować – podsumowała mer Azay-le-Rideau S. Gaurier.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze