W sanktuarium Niepokalanej Matki Dobrej Nadziei w Tuligłowach w powiecie jarosławskim powstaje niezwykły pomnik z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości – monumentalne: krzyż i maszt. Krzyż jest wysoki na 25 m, maszt na 32 m.
Pomysłodawcą i inicjatorem powstania monumentu jest ks. Mariusz Marciniec z tamtejszej parafii. – Pomysł rodził się kilka lat i sądziłem, że już nic z tego nie będzie. W końcu pojawił się nasz krajan z Tuligłów Stanisław Ciuba, który wspólnie z Janem Niwą, właścicielem firmy budowlano-montażowej, podjęli się wybudowania pomnika – wyjaśnił historię powstania pomnika ks. M. Marciniec.
Dlaczego krzyż i maszt? – Aby podkreślić, że Polacy to naród wierzący i tylko dzięki wierze było możliwe odrodzenie – powiedział inicjator przedsięwzięcia. – Myśląc o rozmiarach, chciałem, aby był widoczny z wielu miejsc, chciałem, aby bohaterowie ze Lwowa, z Zadwórza – „Polskich Termopil” mogli symbolicznie dostrzec nasze piękne barwy narodowe – podsumował.
Parafia w Tuligłowach to Sanktuarium Maryjne o 600-letniej historii. W planach ks. Marcińca jest także, aby za pomnikiem powstało niewielkie mauzoleum lub ścieżka edukacyjna, gdzie pojawiliby się bohaterowie polskiej historii.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Zamiast pomnika mogli by wybudować jakiś plac zabaw lub dom opieki z tablicą dzięki czemu powatał. Jak widać słowa sw Janka pawła mają daleko w dudzie. Zeby nie budować „pomników” tylo zrobić coś dla społeczności.
Jakiej znowu niepodległości ?!? Co to za banialuki ?!?YOUTUBE.COM - MARSZ niePODLEGŁOŚCI SŁOWIANIE LEHICI POD ZABORAMI! ORGANIZATOR WATYKAN!
I nie ujadać, "Pan każe (czarni bracia), sługa (naród) musi"!
Zamiast orła białego, to znak okupacji watykańskiej...
Czy jak Pan Jezus chodził po ziemi nie mógł podpowiadać by budowano kościoły, dlaczego tego nie robił ?Bóg prosił by ludzie się modlili.Cóż głupi lud daje, księża wymyślają.
a jaką ma pełnić funcję, czy lepiej rozprowadza sygnał radiowo-telewizyjny? Jaki będzie docelowy zasięg? I czy radio dab też będzie transmitowane? Bardzo licze na TOK FM, bo w okolicach Przemyśla nie jest obecnie słyszalne
Jaki "J anek " , św. JPII , Jankiem to sobie możesz nazwać kiolegę z PZPR-u lub ZSMP.
czy ci ktorzy to wszystko organizowali czytaja Pismo Święte?,ile ta cała imprezka kosztowała? czy Tuligłowy nie mają na co wydać kasy?
prosze nie komentować brzydko na ,mafię watykańską.wiadomo że nasi /klechici/ to niesamowici bizmesmeni.i zdzierają kase i bogacą się.i to wszysko w imie /boga\
For the gaming here no need to find the player for the gaming and in this game freecell games gamer can find the best achievement in a short time because of the feature of this game.
Zamiast pomnika mogli by wybudować jakiś plac zabaw lub dom opieki z tablicą dzięki czemu powatał. Jak widać słowa sw Janka pawła mają daleko w dudzie. Zeby nie budować „pomników” tylo zrobić coś dla społeczności.
Jakiej znowu niepodległości ?!? Co to za banialuki ?!?YOUTUBE.COM - MARSZ niePODLEGŁOŚCI SŁOWIANIE LEHICI POD ZABORAMI! ORGANIZATOR WATYKAN!
I nie ujadać, "Pan każe (czarni bracia), sługa (naród) musi"!