Trzy pary z terenu gminy Przemyśl świętowały w czwartek, 12 września, pięćdziesięciolecie zawarcia związku małżeńskiego. Okazji do wzruszeń nie zabrakło. Gratulacji dla jubilatów oraz życzeń kolejnych tak pięknych uroczystości i lat wypełnionych wzajemną miłością, ciepłem i zrozumieniem również.
Wspomnienia wyjątkowej chwili, kiedy pół wieku temu – pełni młodzieńczego zapału i miłości – mówili sobie „tak”, wróciły do małżonków z podwójną siłą w dniu wzruszającej uroczystości złotych godów, jaką przygotowano dla nich w Urzędzie Gminy Przemyśl. Była okazja do wspominania wspólnie przeżytych chwil, podczas których, jak to w życiu, nie brakowało wzlotów i upadków. Wspomnienia uruchomiły również lawinę wzruszeń. Zacni jubilaci – Helena i Marian Jurkowscy, Stanisława i Jan Stadnikowie oraz Maria i Janusz Wiechowie – z okazji swego święta przyjęli najserdeczniejsze życzenia kolejnych szczęśliwych i pogodnych lat przeżytych w zgodzie i miłości od wójta Marka Wasiewicza. Odebrali też szczególne odznaczenia – Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Nie dostaje się ich od tak. Jak ciężko trzeba na nie pracować, wiedzą ci, którzy byli tego dnia bohaterami uroczystości. Wszystkie trzy pary z pewnością na nie zasłużyły, bo dla młodszych małżeńskim stażem są najlepszym przykładem na to, że można zgodnie i wytrwale dzielić z sobą troski i radości przez większość swojego życia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze