Zabytkowa oranżeria w Zespole Pałacowo-Parkowym w Przeworsku niedawno zamieniła się w zapowiadane od dawna nowe miejsce spotkań – stylową kawiarnię z ogródkiem letnim. Od 23 sierpnia w swoje progi zaprasza mieszkańców i turystów „Oranżeria Café”.
Od otwarcia odrestaurowanej oranżerii przy Muzeum Zespole Pałacowo-Parkowym Pałacu Lubomirskich w Przeworsku minęło już blisko 2 lata. Obiekt niedawno wzbogacił się o nowy element, na który mieszkańcy czekali od dawna. Otwarto w nim stylową kawiarnię z letnim ogródkiem i stolikami na antresoli, z której podziwiać można piękną scenerię ogrodową dolnego parku dawnej Ordynacji Przeworskiej Książąt Lubomirskich. Jak poinformował powiat przeworski, otwarcie kawiarni jest efektem współpracy z gminą Zarzecze. Kawiarnianą działalność prowadzi bowiem Spółdzielnia Socjalna „Parkowa” w Zarzeczu.
Otwarcie uatrakcyjnił muzyczny wieczór wspomnień o miłości, przyjaźni i marzeniach w ramach „Oranżerii pełnej Kultury”. Dla przybyłych zagrali „Dr Kamiński i Przyjaciele”, którzy podarowali słuchaczom wspaniałe emocje. Na wszystkich czekała też powitalna lampka wina „Przeworskie Winnice” z serii „Ordynat Andrzej Lubomirski”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze