Reklama

Oranżeria Café nareszcie otwarta [ZDJĘCIA]


Zabytkowa oranżeria w Zespole Pałacowo-Parkowym w Przeworsku niedawno zamieniła się w zapowiadane od dawna nowe miejsce spotkań – stylową kawiarnię z ogródkiem letnim. Od 23 sierpnia w swoje progi zaprasza mieszkańców i turystów „Oranżeria Café”.


Od otwarcia odrestaurowanej oranżerii przy Muzeum Zespole Pałacowo-Parkowym Pałacu Lubomirskich w Przeworsku minęło już blisko 2 lata. Obiekt niedawno wzbogacił się o nowy element, na który mieszkańcy czekali od dawna. Otwarto w nim stylową kawiarnię z letnim ogródkiem i stolikami na antresoli, z której podziwiać można piękną scenerię ogrodową dolnego parku dawnej Ordynacji Przeworskiej Książąt Lubomirskich. Jak poinformował powiat przeworski, otwarcie kawiarni jest efektem współpracy z gminą Zarzecze. Kawiarnianą działalność prowadzi bowiem Spółdzielnia Socjalna „Parkowa” w Zarzeczu.

Otwarcie uatrakcyjnił muzyczny wieczór wspomnień o miłości, przyjaźni i marzeniach w ramach „Oranżerii pełnej Kultury”. Dla przybyłych zagrali „Dr Kamiński i Przyjaciele”, którzy podarowali słuchaczom wspaniałe emocje. Na wszystkich czekała też powitalna lampka wina „Przeworskie Winnice” z serii „Ordynat Andrzej Lubomirski”.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 07/09/2025 13:12
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama