W Ruszelczycach odbyły się uroczyste obchody jubileusz 60-lecia tamtejszej jednostki ochotniczej straży pożarnej.
Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji strażaków w kościele filialnym pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Ruszelczycach. Przewodniczyli jej kapelan strażaków ks. prałat Mieczysław Rusin oraz proboszcze miejscowej parafii ks. Janusz Wilusz. Po eucharystii poczet flagowy i sztandarowy w asyście Orkiestry Dętej OSP Medyka wraz z pododdziałem i zaproszonymi gośćmi przemaszerowali przed budynek świetlicy wiejskiej, gdzie odbyły się główne uroczystości.
Tam, zgodnie z ceremoniałem pożarniczym dowódca uroczystości mł. kpt. Wiktor Sosnowski złożył meldunek wiceprezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP dh. Grzegorzowi Pawłowskiemu o gotowości do uroczystego apelu. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: posłowie Marek Rząsa i Andrzej Zapałowski, wicewojewoda podkarpacki Tomasz Lorenc, wójt gminy Krzywcza Wacław Pawłowski (wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Krzywczy oraz członek czynny OSP w Ruszelczycach! – przyp. aut.), przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego Piotr Pękalski czy zastępca komendanta miejskiego PSP w Przemyślu bryg. Andrzej Garus[paywall].
Ważnym punktem ceremonii było wręczenie medali, odznaczeń i okolicznościowych statuetek dla zasłużonych druhów OSP w Ruszelczycach i nie tylko. Medalem honorowym im. Bolesława Chomicza odznaczony został dh Bolesław Pawłowski. Złoty medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” otrzymał dh Mieczysław Klimko, srebrne: dh Grzegorz Pawłowski, dh Stanisław Wiśniowski, dh Jan Banaś, zaś brązowe druhowie: Tomasz Brożyniak, Beata Grzegorzak, Tomasz Grzegorzak, Grzegorz Kurasz, Krzysztof Kurasz, Jarosław Karpiński, Marek Pawłowski, Piotr Pawłowski, Maciej Pinkowicz, Jolanta Pinkowicz, Maciej Staruch, Wioleta Staruch, Joanna Wajda-Pawłowska, Bernadeta Wasyliszyn i Dariusz Wiśniowski.
Wręczone zostały także odznaki za wysługę lat. „Za Wysługę 60 lat” odznaczeni zostali dh Eugeniusz Banaś i dh Czesław Sroka. Za 45 lat – dh Bolesław Pawłowski, za 40 lat – dh Ryszard Mroczko, za 35 lat – dh Wacław Pawłowski, dh Stanisław Wiśniowski, za 30 lat – dh Jan Banaś, za 25 lat: dh Krzysztof Kurasz, dh Grzegorz Pawłowski, dh Maciej Pinkowicz, dh Mieczysław Klimko, za 20 lat – dh Tomasz Grzegorzak, dh Dariusz Wiśniowski, wreszcie za 10 lat: dh Kamil Kroczek, dh Damian Kurasz, dh Maciej Staruch, dh Krzysztof Tenus, dh Arkadiusz Tymczyk.
Odznaką „Strażak Wzorowy” wyróżnieni zostali druhowie: Magdalena Karpińska, Małgorzata Karpińska, Dariusz Karpiński, Dawid Kroczek, Kamil Kroczek, Damian Kurasz, Ryszard Kurasz, Kamil Sroka, Dariusz Staruch, Krzysztof Tenus i Arkadiusz Tymczyk.
Po uroczystym apelu odbył się piknik strażacki, na którym wystąpiły kapele ludowe, były bezpłatne dmuchańce i wata cukrowa dla dzieci oraz przejazd ciuchcią turystyczną. Swój punkt promocyjny wystawiła 20. Przemyska Brygada Obrony Terytorialnej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze