Reklama

OSP w Woli Węgierskiej ma już 110 lat!

22 lipca był wyjątkowym dniem dla mieszkańców Woli Węgierskiej. Mieli oni dwa powody do świętowania. Z jednej strony było to otwarcie Wiejskiego Domu Kultury, a z drugiej – 110-lecie istnienia tamtejszej jednostki ochotniczej straży pożarnej.

Sobotnie obchody rozpoczęła msza święta w kościele pw. Miłosierdzia Bożego, której przewodniczył ks. Wiesław Sztucki a uświetniała ją Orkiestra Dęta z Medyki pod batutą Marka Hatasa. Podczas niej nastąpiło poświęcenie sztandaru strażackiego, który ufundowała społeczność Woli Węgierskiej. Po mszy strażacy, samorządowcy i mieszkańcy Woli Węgierskiej w uroczystym poczcie przemaszerowali na plac uroczystości, gdzie odbyło się nadanie sztandaru jednostce OSP.

– Świętowano jak nakazuje ceremoniał strażacki. Rolę dowódcy pełnił druh Dariusz Olejarski, komendant gminny OSP w Roźwienicy, a nad przebiegiem uroczystości czuwała Honorata Telega, radna z Woli Węgierskiej – przekazuje UG w Roźwienicy.

– Będąc wyrazicielem woli...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 78% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama