22 lipca był wyjątkowym dniem dla mieszkańców Woli Węgierskiej. Mieli oni dwa powody do świętowania. Z jednej strony było to otwarcie Wiejskiego Domu Kultury, a z drugiej – 110-lecie istnienia tamtejszej jednostki ochotniczej straży pożarnej.
Sobotnie obchody rozpoczęła msza święta w kościele pw. Miłosierdzia Bożego, której przewodniczył ks. Wiesław Sztucki a uświetniała ją Orkiestra Dęta z Medyki pod batutą Marka Hatasa. Podczas niej nastąpiło poświęcenie sztandaru strażackiego, który ufundowała społeczność Woli Węgierskiej. Po mszy strażacy, samorządowcy i mieszkańcy Woli Węgierskiej w uroczystym poczcie przemaszerowali na plac uroczystości, gdzie odbyło się nadanie sztandaru jednostce OSP.
– Świętowano jak nakazuje ceremoniał strażacki. Rolę dowódcy pełnił druh Dariusz Olejarski, komendant gminny OSP w Roźwienicy, a nad przebiegiem uroczystości czuwała Honorata Telega, radna z Woli Węgierskiej – przekazuje UG w Roźwienicy.
– Będąc wyrazicielem woli...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 78% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze