Reklama

Oszczędzą energię cieplną i elektryczną

23/07/2019 15:30

Ponad 1,5 mln zł przeznaczy Zakład Opieki Leczniczej w Przemyślu na termomodernizację swojego budynku. Inwestycja przyczyni się do zmniejszenia strat ciepła i ograniczenia emisji zanieczyszczeń wprowadzanych do powietrza. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wesprze ZOL dotacją w wysokości ponad 1,3 mln zł.

Przekazanie wsparcia na rzecz przemyskiego ośrodka potwierdziła umowa, którą w lipcu br. sygnowali w Warszawie Artur Michalski, wiceprezes NFOŚiGW i Stanisław Jureczko, kierownik ZOL w Przemyślu. Termomodernizacja, która potrwa do[paywall] końca 2020 r., obejmie modernizację energetyczną budynku ZOL, systemu grzewczego oraz systemu centralnej wody użytkowej, jak również wymianę oświetlenia i instalacji elektrycznej. W przedsięwzięciu przewidziano także wykonanie instalacji fotowoltaicznej, która zapewni w dużej mierze niezależność energetyczną całego zakładu. Zasadniczym celem projektu będzie zmniejszenie strat ciepła, zmniejszenie zużycia energii elektrycznej oraz ograniczenie emisji zanieczyszczeń wprowadzanych do powietrza (w tym głównie dwutlenku węgla) Termomodernizacja przyniesie oszczędności energii cieplnej i elektrycznej. 

Samodzielny Publiczny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Przemyślu prowadzi opiekę całodobową o charakterze pielęgnacyjnym, opiekuńczym i rehabilitacyjnym, dając także podopiecznym możliwość kontynuowania terapii farmakologicznych i dietetycznych. Pacjentami są często osoby w zaawansowanym wieku (lecz nie wymagające hospitalizacji). W ramach opieki placówka prowadzi dla nich także różnego rodzaju zajęcia i terapeutyczną aktywność kulturalno-rekreacyjną.


red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama