Już od pięciu lat w Przeworsku organizowany jest przemarsz ulicami miasta barwnego korowodu osób niepełnosprawnych i członków środowisk z nimi związanych. Tegoroczna edycja odbyła się 28 maja.
Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną to okazja, by – z jednej strony – niepełnosprawni mieszkający wśród nas zamanifestowali swoją obecność i aktywność, z drugiej zaś – szansa na poznanie ich środowiska, wsłuchanie się w ich radości i problemy. Z okazji tej korzystali mieszkańcy Przeworska uczestniczący w piątym już Marszu Godności[paywall]. W tym roku ulicami miasta przeszli podopieczni środowiskowych domów samopomocy z Jarosławia, Łopuszki Wielkiej, Zmysłówki, Zalesia, Łapajówki, Warsztatów Terapii Zajęciowej z Przeworska, dzieci z przeworskich szkół podstawowych oraz uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych z Przeworska. Towarzyszyli im samorządowcy: burmistrz Przeworska Leszek Kisiel, wójt gminy Daniel Krawiec oraz wicestarosta przeworski Jerzy Mazur. Delegację samorządową uzupełniali radni, a obok nich w marszu uczestniczyli pracownicy jednostek organizacyjnych miasta Przeworska i powiatu.
Marsz poprowadzili werbliści z Państwowej Szkoły Muzycznej oraz kuglarze z grupy artystycznej „Maskarada”. Potem na Rynku odbyła się część artystyczna imprezy, a zgromadzonych w tym miejscu uczestników rozruszał trening zumby prowadzony przez Barbarę Sowińską.Happening, na którym spotkały się środowiska związane z osobami niepełnosprawnymi, zakończyło, wspólne dla obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w różnych częściach kraju, wypuszczenie balonów oraz seria pamiątkowych zdjęć.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze