Reklama

Otwarte Strefy Aktywności w pięciu miejscowościach gminy Przeworsk

200 tys. zł dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki otrzymały władze gminy Przeworsk na wzbogacenie oferty sportowo-rekreacyjnej.

W ramach „Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA)” w pięciu miejscowościach gminy Przeworsk planowana jest budowa siłowni plenerowych i placów zabaw[paywall]. Strefy aktywności powstaną w: Gorliczynie, Urzejowicach, Grzęsce, Rozborzu oraz Mirocinie. W każdej zostaną zamontowane urządzenia fitness przeznaczone dla użytkowników w różnym wieku, urządzenia zabawowe stanowiące wyposażenie placów zabaw dla dzieci, stoliki betonowe do gry w warcaby oraz ławki. Dodatkowo posadzone zostaną drzewa i krzewy, a wokół placu wykonane będzie ogrodzenie. Łączny planowany koszt inwestycji to 535 tys. 232 zł,  z czego – jak już wspomnieliśmy – 200 tys. zł to dotacja z budżetu ministra sportu i turystyki Witolda Bańki. Całość prac we wszystkich miejscowościach zostanie wykonana do końca września br. – Inwestycje te pozwolą na wzbogacenie oferty sportowo-rekreacyjnej oraz dadzą możliwość aktywnego i ciekawego spędzania wolnego czasu – krótko podsumował wójt gminy Przeworsk Daniel Krawiec.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama