200 tys. zł dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki otrzymały władze gminy Przeworsk na wzbogacenie oferty sportowo-rekreacyjnej.
W ramach „Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA)” w pięciu miejscowościach gminy Przeworsk planowana jest budowa siłowni plenerowych i placów zabaw[paywall]. Strefy aktywności powstaną w: Gorliczynie, Urzejowicach, Grzęsce, Rozborzu oraz Mirocinie. W każdej zostaną zamontowane urządzenia fitness przeznaczone dla użytkowników w różnym wieku, urządzenia zabawowe stanowiące wyposażenie placów zabaw dla dzieci, stoliki betonowe do gry w warcaby oraz ławki. Dodatkowo posadzone zostaną drzewa i krzewy, a wokół placu wykonane będzie ogrodzenie. Łączny planowany koszt inwestycji to 535 tys. 232 zł, z czego – jak już wspomnieliśmy – 200 tys. zł to dotacja z budżetu ministra sportu i turystyki Witolda Bańki. Całość prac we wszystkich miejscowościach zostanie wykonana do końca września br. – Inwestycje te pozwolą na wzbogacenie oferty sportowo-rekreacyjnej oraz dadzą możliwość aktywnego i ciekawego spędzania wolnego czasu – krótko podsumował wójt gminy Przeworsk Daniel Krawiec.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze