Moment uroczystego otwarcia nowo wybudowanej hali sportowej był dla społeczności Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dobkowicach zwieńczeniem pragnień i starań wielu osób, a przede wszystkim ogromnym sukcesem, który 28 października świętowano z wielką pompą, w towarzystwie wielu zaproszonych gości.
Wydarzeniem towarzyszącym otwarciu hali były obchody 110-lecia powstania szkoły, stąd nie zabrakło popisów artystycznych młodzieży. Ale najdonioślejszą chwilą było niewątpliwie przecięcie wstęgi, symbolizującej otwarcie nowego obiektu, w którym wzięli udział: przedstawiciele parlamentu Teresa Pamuła, Anna Schmidt, Tadeusz Chrzan i Piotr Uruski, a także senator Mieczysław Golba. Swą obecnością zaszczycili również wydarzenie starosta jarosławski Kamil Dziukiewicz i radna powiatu jarosławskiego Barbara Stawarz. Obecni byli ponadto: Podkarpacki Kurator Oświaty Dorota Nowak-Maluchnik, przedstawiciele gminy Chłopice Franciszek Szawarniak i Piotr Klepak, duchowni i przedstawiciele wykonawcy inwestycji: główny wykonawca Marek Kurpiel, kierownik budowy Wojciech Bartnik i prezes firmy Center-Projekt Marcin Rymarz. Licznie przybyłych gości podjęli w szkolnych progach gospodarz gminy Chłopice Andrzej Homa i dyrektor placówki Dorota Tymcio.
Jak podkreślono na wydarzeniu, nowa hala jest dla szkolnej społeczności początkiem wspaniałej sportowej przygody.
– To dla was, drodzy młodzi mieszkańcy, szansa na przeżywanie podobnych doświadczeń, na budowanie siły – zarówno fizycznej, jak i mentalnej. To miejsce, które otwiera przed wami nowe możliwości, gdzie możecie odkrywać swoje pasje, przekraczać własne granice i budować charakter – powiedział starosta jarosławski Kamil Dziukiewicz.
Z kolei wójt A. Homa przypomniał koszty budowy obiektu, sięgające[paywall] kwoty 7 mln zł.
– Dzięki dofinansowaniu (z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – przyp.) mogliśmy w kwietniu ubiegłego roku rozpocząć tę inwestycję. Dziękuję wszystkim, którzy byli częścią tego projektu: architektom, wykonawcom, Radzie Gminy Chłopice, dyrektor Szkoły w Dobkowicach oraz wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania tak pięknego obiektu. To dzięki naszej wspólnej pracy i determinacji możemy dziś stać tutaj i wspólnie świętować otwarcie tej wyjątkowej przestrzeni. Wierzę, że ta hala stanie się miejscem wielu sportowych sukcesów, ale również miejscem, gdzie będzie można w przyjaznej atmosferze ćwiczyć, spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi oraz po prostu dobrze się bawić – powiedział.
Podczas obchodów wyrażono nadzieję, że sportowy obiekt na miarę XXI wieku da szansę na rozwijanie sportowych pasji i szlifowanie talentów i być może zaprowadzi niektórych na wyżyny sportowych aren.
Wydarzenie było też okazją do uhonorowania dwóch społeczników z terenu gminy Chłopice. Za zasługi dla powiatu jarosławskiego wyróżnienie z rąk starosty Kamila Dziukiewicza i radnego powiatu jarosławskiego Marcina Jaworskiego, odebrali: Władysław Łowiecki – zastępca przewodniczącego Rady Gminy Chłopice i Franciszek Szawarniak – radny gminny i sołtys Dobkowic.
Podsumowaniem otwarcia nowego obiektu było posadzenie dębu przed halą, który symbolizować ma trwałość i determinację lokalnej społeczności.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze