Reklama

Zainaugurowali nowy rozdział w historii miejscowej społeczności [ZDJĘCIA]

Moment uroczystego otwarcia nowo wybudowanej hali sportowej był dla społeczności Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dobkowicach zwieńczeniem pragnień i starań wielu osób, a przede wszystkim ogromnym sukcesem, który 28 października świętowano z wielką pompą, w towarzystwie wielu zaproszonych gości.

Wydarzeniem towarzyszącym otwarciu hali były obchody 110-lecia powstania szkoły, stąd nie zabrakło popisów artystycznych młodzieży. Ale najdonioślejszą chwilą było niewątpliwie przecięcie wstęgi, symbolizującej otwarcie nowego obiektu, w którym wzięli udział: przedstawiciele parlamentu Teresa Pamuła, Anna Schmidt, Tadeusz Chrzan i Piotr Uruski, a także senator Mieczysław Golba. Swą obecnością zaszczycili również wydarzenie starosta jarosławski Kamil Dziukiewicz i  radna powiatu jarosławskiego Barbara Stawarz. Obecni byli ponadto: Podkarpacki Kurator Oświaty Dorota Nowak-Maluchnik, przedstawiciele gminy  Chłopice Franciszek Szawarniak i Piotr Klepak, duchowni i przedstawiciele wykonawcy inwestycji: główny wykonawca Marek Kurpiel, kierownik budowy Wojciech Bartnik i prezes firmy Center-Projekt Marcin Rymarz. Licznie przybyłych gości podjęli w szkolnych progach gospodarz gminy Chłopice Andrzej Homa i dyrektor placówki Dorota Tymcio.

Jak podkreślono na wydarzeniu, nowa hala jest dla szkolnej społeczności początkiem wspaniałej sportowej przygody.

Reklama

– To dla was, drodzy młodzi mieszkańcy, szansa na przeżywanie podobnych doświadczeń, na budowanie siły – zarówno fizycznej, jak i mentalnej. To miejsce, które otwiera przed wami nowe możliwości, gdzie możecie odkrywać swoje pasje, przekraczać własne granice i budować charakter – powiedział starosta jarosławski Kamil Dziukiewicz.

Z kolei wójt A. Homa przypomniał koszty budowy obiektu, sięgające[paywall] kwoty 7 mln zł.

– Dzięki dofinansowaniu (z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – przyp.) mogliśmy w kwietniu ubiegłego roku rozpocząć tę inwestycję. Dziękuję wszystkim, którzy byli częścią tego projektu: architektom, wykonawcom, Radzie Gminy Chłopice, dyrektor Szkoły w Dobkowicach oraz wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania tak pięknego obiektu. To dzięki naszej wspólnej pracy i determinacji możemy dziś stać tutaj i wspólnie świętować otwarcie tej wyjątkowej przestrzeni. Wierzę, że ta hala stanie się miejscem wielu sportowych sukcesów, ale również miejscem, gdzie będzie można w przyjaznej atmosferze ćwiczyć, spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi oraz po prostu dobrze się bawić – powiedział.

Reklama

Docenieni za starania i aktywność

Podczas obchodów wyrażono nadzieję, że sportowy obiekt na miarę XXI wieku da szansę na rozwijanie sportowych pasji i szlifowanie talentów i być może zaprowadzi niektórych na wyżyny sportowych aren.

Wydarzenie było też okazją do uhonorowania dwóch społeczników z terenu gminy Chłopice. Za zasługi dla powiatu jarosławskiego wyróżnienie z rąk starosty Kamila Dziukiewicza i radnego powiatu jarosławskiego Marcina Jaworskiego, odebrali: Władysław Łowiecki – zastępca przewodniczącego Rady Gminy Chłopice i Franciszek Szawarniak – radny gminny i sołtys Dobkowic.

Reklama

Podsumowaniem otwarcia nowego obiektu było posadzenie dębu przed halą, który symbolizować ma trwałość i determinację lokalnej społeczności.

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 07/11/2024 14:43
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama