Wprawdzie Komenda Miejska Policji w Przemyślu słusznie nie udziela informacji na temat prowadzonej akcji „Tor”, jednak można bez żadnych wątpliwości stwierdzić, że przynosi efekty. To także dzięki współpracy ze Strażą Ochrony Kolei.
Stała wymiana informacji o zagrożeniach występujących na obszarze kolejowym, organizowanie wspólnych działań w celu zapewnienia porządku publicznego, współdziałanie przy zabezpieczaniu miejsc przestępstw oraz udzielanie pomocy przy doprowadzaniu sprawców do właściwych organów – to tylko niektóre elementy współpracy Straży Ochrony Kolei z policją. Jak wiadomo, SOK – realizując zadania określone w ustawie o transporcie kolejowym – działa na rzecz zapobiegania przestępstwom i wykroczeniom kolejowym, takim jak kradzieże mienia kolejowego czy dewastacje...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 64% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze