Reklama

Pacjenci polscy i ukraińscy są przyjmowani na równych zasadach

NFZ wspólnie z Rzecznikiem Praw Pacjenta przypomina o prawie do równego dostępu do świadczeń medycznych dla obywateli polskich i ukraińskich.


– Obywatele Ukrainy, którzy przybyli do Polski od 24 lutego, mają prawo do korzystania ze świadczeń medycznych i refundacji leków na analogicznych zasadach, jak ubezpieczeni w Polsce – podkreśla Rafał Śliż, rzecznik prasowy Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie.

Nadmienia jednocześnie, że w ostatnim czasie do instytucji docierają pojedyncze sygnały o nie do końca prawidłowym postępowaniu przy przyjmowaniu pacjentów polskich i ukraińskich.

– Niedopuszczalne są zarówno przypadki, kiedy pomimo braku wskazań medycznych lub bez zachowania kolejności na liście oczekujących obywatele Ukrainy są przyjmowani przed polskimi pacjentami, jak również sytuacje odwrotne, polegające na dyskryminowaniu w równym dostępie do świadczeń – przypomina.
ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama