17 listopada br. w Szkole Podstawowej im. Władysława Ważnego w Sośnicy odbył się III Memoriał Szachowo-Tenisowy im. Antoniego Ptasznika. Organizatorami zmagań byli Aneta Łysy – dyrektor Szkoły Podstawowej w Sośnicy oraz Zbigniew Ptasznik – wiceprezes LKS Strażak Sośnica przy współpracy z Pawłem Zaskalskim – prezesem Podkarpackiego Związku Szachowego.
Autor: MR
Antoni Ptasznik był lokalnym działaczem sportowym, wielkim propagatorem szachów, a memoriał ku jego pamięci już na stałe wpisał się w kalendarz sportowy gminy Radymno i po raz kolejny zgromadził wielu miłośników sportu.
W pierwszym dniu memoriału odbyły się rozgrywki w tenisie stołowym. Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach. Wśród seniorów najlepiej spisał się Janusz Żygała z MDK Przemyśl. Drugie miejsce zajął Zbigniew Ptasznik, a trzecie Alan Zieliński (obaj Strażak Sośnica). Wśród juniorów pierwsze miejsce wywalczył Paweł Sebastianka (AKTS Amator Jarosław), drugie Krystian Stachyra (MDK Przemyśl), a trzecie Adrian Cudzich (Strażak Sośnica).
Wśród kobiet najlepiej spisała się Justyna Chrzanowska (Święte). Tuż za nią uplasowały się Joanna Pajączek (AKTS Amator Jarosław) oraz Julia Kaczmar (MDK Przemyśl). Nagrodzony został także najmłodszy zawodnik turnieju – 10-letni Jakub Niżnik. Drugiego dnia w Sośnicy królowały szachy.
W zawodach wzięło udział ponad 70 uczestników, którzy startowali w trzech kategoriach wiekowych: junior młodszy do lat 13, junior starszy do lat 18 i open. Turniej sędziował Maciej Woźniak – sędzia klasy państwowej, członek zarządu Podkarpackiego Związku Szachowego.
W najmłodszej kategorii zwyciężył Bartłomiej Styrna (S-KKS Przemyśl). Na drugim miejscu uplasował się Piotr Lubczyński, a na trzecim Dominik Szpond (obaj Roszada Przemyśl). Wśród juniorów starszych najlepszy okazał się Przemysław Derba (Korczowa). Drugie miejsce zajął Dominik Bałtowski (Sośnica), a trzecie Maciej Bryzek (Roszada).
W kategorii open pierwsze miejsce zajął Konrad Kuziemko (S-KKS Przemyśl), drugie Krzysztof Lusio (LKS Kosienice), a trzecie Tomasz Lach (TSz/KSz Bystrovia Bystrowice).
Również w tych zmaganiach nagrodzono najmłodszego zawodnika. Był nim 6-letni Miłosz Roszkowski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze