20. Batalion Obrony Pogranicza z Jarosławia, wchodzący w skład 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, był organizatorem warsztatów szkoleniowych w zakresie zarządzania kryzysowego pod kryptonimem „Parasol-25”.
W szkoleniu uczestniczyli przedstawiciele służb mundurowych, w tym: policji, państwowej straży pożarnej, straży miejskiej, Straży Granicznej, a także reprezentanci jednostek samorządu terytorialnego z regionu.
– Celem warsztatów było doskonalenie współpracy międzyinstytucjonalnej oraz sprawdzenie procedur reagowania na sytuacje kryzysowe, takie jak zdarzenia o charakterze naturalnym, technologicznym czy związane z bezpieczeństwem obywateli
– wyjaśnił oficer prasowy 20. Przemyskiej BOT ppor. Rafał Laska.
W obecnej sytuacji geopolitycznej regularne ćwiczenia i warsztaty są kluczowe dla skutecznego działania w sytuacjach nagłego zagrożenia. Dzięki współpracy służb i administracji samorządowej można z pewnością szybciej reagować i lepiej chronić mieszkańców.
– Jako brygada planujemy kontynuację działań w kierunku edukacji i wzmocnienia lokalnych struktur odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Odbędą się kolejne spotkania w lokalizacjach batalionów obrony pogranicza z Sanoka i Przemyśla
– podsumował ppor. R. Laska.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze