Reklama

Parking już w budowie, dworzec za chwilę

20/04/2021 16:49

Ruszyła od dawana zapowiadana modernizacja infrastruktury stacji kolejki wąskotorowej w Przeworsku. W ubiegłym tygodniu zainicjowano prace nad stworzeniem parkingu na 30 miejsc. Niebawem powinien zostać też rozpisany przetarg na remont budynku stacji Przeworsk Wąski.

Zainicjowane prace to efekt współpracy władz miasta Przeworska, powiatu przeworskiego i województwa podkarpackiego. Inwestorem przedsięwzięcia jest bowiem miasto, ale powiat użyczył potrzebnych na jego zrealizowanie gruntów, zaś dofinansowany[paywall] w ramach zadania „Budowa Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej – PKA: Budowa i modernizacja linii kolejowych oraz infrastruktury przystankowej” został przez władze województwa.

Całość inwestycji ma kosztować 309 tys. 646 zł. Miasto i województwo podzieliły się tymi kosztami prawie po połowie – pierwsze wyłożyło 146 tys., drugie 163 tys.

Nie dziwi więc, że na przekazaniu placu budowy pojawili się przedstawiciele zainteresowanych stron: miasto reprezentował burmistrz Leszek Kisiel  oraz jego zastępca Wojciech Superson, powiat – starosta Bogusław Urban oraz dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Robert Mądry.

Wszyscy samorządowcy mają świadomość, że powstanie w tym miejscu parkingu służyć będzie zarówno podniesieniu estetyki miejsca, zapewni korzystającym z usług czy to wąskotorówki, czy kolejki aglomeracyjnej miejsca postojowe oraz pozwoli lepiej promować niewątpliwą atrakcję regionu, jaką jest kolejka „Pogórzanin”.

Reklama

Na tym jednak nie koniec dobrych wieści. Jak zapowiedział starosta B. Urban, budowa parkingu to zaledwie pierwszy krok do podniesienia atrakcyjności tego miejsca: w ciągu miesiąca powinien zostać rozpisany przetarg na remont i rewitalizację dworca Przeworsk Wąski. Trzymamy kciuki.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    juri90 - niezalogowany 2021-04-21 13:08:39

    A propos parkingu - w wielu miastach już są zainstalowane tego typu Czujniki magnetyczny http://www.ksk-dev.com/produkty/magnetyczny-detektor-pojazdow/ Ciekawe, kiedy my się doczekamy takich czujników na naszych ciasnych uliczkach lub parkingach miejskich...?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    juri90 - niezalogowany 2021-04-21 13:09:18

    A propos parkingu - w wielu miastach już są zainstalowane tego typu Czujniki magnetyczny http://www.ksk-dev.com/produkty/magnetyczny-detektor-pojazdow/  Ciekawe, kiedy my się doczekamy takich czujników na naszych ciasnych uliczkach lub parkingach miejskich...?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama