Reklama

Parkomaty na Rynku? Być może...

26/07/2019 19:03

Racjonalizacja ruchu na Rynku to jedna z wyborczych zapowiedzi obecnego burmistrza. Na ostatniej sesji rady miasta pojawiła się zapowiedź, że w ścisłym centrum mogą się pojawić parkomaty. To jednak melodia przyszłości, choć magistrat podjął już pierwsze kroki w kierunku realizacji takiego pomysłu.

W ostatnich tygodniach nasiliły się głosy, że organizacja ruchu, a przede wszystkim parkowania w obrębie Rynku pozostawia wiele do życzenia. Narzekali mieszkańcy i przyjezdni, twierdząc, że nie ma gdzie zaparkować. Narzekali też przedsiębiorcy prowadzący w obrębie Rynku swoją działalność, twierdząc, że brak miejsca do parkowania naraża ich na straty. Ci ostatni krzywo patrzą też na osoby handlujące z aut sezonowymi warzywami i owocami, widząc w nich podwójny problem – konkurentów, a jednocześnie, tych, którzy na długie godziny zajmują miejsca postojowe. Jeszcze inni skarżyli się na auta pozostawiane w Rynku przez osoby, które, jadąc z mniejszych miejscowości w Radymnie albo przesiadają się do komunikacji publicznej, ale do aut służbowych. Sytuacja nabrzmiała na tyle, że głos zdecydował się zabrać burmistrz Mieczysław Piziurny, który na ostatniej sesji rady miasta zadeklarował, że w Rynku mogą pojawić się parkomaty[paywall].

Na tym wczesnym etapie przygotowań nie wiadomo jeszcze, ile miasto jest gotowe na ten cel wydać i kiedy zapadną wiążące decyzje. – Na jesieni będziemy chcieli policzyć, ile samochodów parkuje w obrębie Rynku i jaka jest ich rotacja – zapowiada burmistrz. To wynik tego badania pokaże, czy pobieranie opłat ma sens pod względem ekonomicznym i czy parkomaty na siebie zarobią. Od wyników tego liczenia zależeć też będzie tempo prac nad projektem i to, jak szybko, jeśli w ogóle parkomaty się na ulicach się pojawią. – Na razie wszyscy twierdzą, że rotacja jest duża, ale nikt tego nie badał, więc musimy się upewnić czy podjęcie działań w tym względzie przyniesie wpływy do budżetu miasta – dodaje podkreślając jednocześnie, że aspekt finansowy ma być tylko narzędziem do rozwiązania problemów, które na radymniańskim Rynku irytują najbardziej.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ppp - niezalogowany 2019-07-26 21:13:38

    Przecież Radymno o 13 już nie istnieje 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Madziu - niezalogowany 2019-07-27 09:34:54

    Powinni wytepic Ukraińców oni zajmują parking  tak samo jest pod biedronka .W radymnie wieksze prawa ma Ukrainiec niż polak 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Iwa - niezalogowany 2019-07-27 23:18:46

    Ostatnio tych Ukraińców było tyle że pod biedronka w Radymnie stał sam Ukrainiec autem i nie było nawet gdzie zaparkować a po drugie też powinny być jakieś kary człowiek idzie na zakupy do biedronki a wejść do niej nie może bo cię zaraz atakują

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama