Od 25 listopada do 13 grudnia, w Galerii Sztuki Współczesnej, w ramach cyklicznego projektu „Artyści z naszego podwórka”, czynna jest wystawa malarstwa Heleny Płoszaj-Wodnickiej.
Helena Płoszaj-Wodnicka urodzona w Tomaszowie Lubelskim, w 1944 r. Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych ukończyła w Zamościu, a studia artystyczne w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, na wydziale rzeźby i grafiki. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała na wydziale grafiki w 1971 r., w pracowni litografii doc. W. Kunza i pracowni liternictwa doc. A. Stalony Dobrzańkiego.
Jest członkiem ZPAP. Współzałożycielka grupy twórczej „Grupa Przemyska” oraz rodzinnej grupy twórczej „3 Pokolenia / Wodniccy”. Od 1971 r. była nauczycielką w PLSP w Jarosławiu. W latach 1985 – 92 nauczycielką przedmiotów plastycznych na wydziale plastyki Studium Nauczycielskiego w Przemyślu.
Od 1971 r. zajmuje się malarstwem i rysunkiem, między innymi posługuje się techniką pastelu. Stypendium MKiS w 1973 r.; w roku 2022 otrzymała Brązowy Medal Gloria Artis. Prace w zbiorach państwowych w Polsce oraz prywatnych w Polsce, wUkrainie, na Kubie, we Francji, na Węgrzech, w Norwegii, USA i Niemczech.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze