Reklama

Pastel to mój świat

08/12/2022 10:21

Od 25 listopada do 13 grudnia, w Galerii Sztuki Współczesnej, w ramach cyklicznego projektu „Artyści z naszego podwórka”, czynna jest wystawa malarstwa Heleny Płoszaj-Wodnickiej.







Helena Płoszaj-Wodnicka urodzona w Tomaszowie Lubelskim, w 1944 r. Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych ukończyła w Zamościu, a studia artystyczne w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, na wydziale rzeźby i grafiki. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała na wydziale grafiki w 1971 r., w pracowni litografii doc. W. Kunza i pracowni liternictwa doc. A. Stalony Dobrzańkiego.

Jest członkiem ZPAP. Współzałożycielka grupy twórczej „Grupa Przemyska” oraz rodzinnej grupy twórczej „3 Pokolenia / Wodniccy”. Od 1971 r. była nauczycielką w PLSP w Jarosławiu. W latach 1985 – 92 nauczycielką przedmiotów plastycznych na wydziale plastyki Studium Nauczycielskiego w Przemyślu.

Od 1971 r. zajmuje się malarstwem i rysunkiem, między innymi posługuje się techniką pastelu. Stypendium MKiS w 1973 r.; w roku 2022 otrzymała Brązowy Medal Gloria Artis. Prace w zbiorach państwowych w Polsce oraz prywatnych w Polsce, wUkrainie, na Kubie, we Francji, na Węgrzech, w Norwegii, USA i Niemczech.


Reklama





JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama