Czwórka lekkoatletów, dwa medale – oto plon występu ekipy UKS „Tempo 5” Przemyśl podczas Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów (roczniki 2006 – 2007) oraz juniorów młodszych (roczniki 2008 – 2009), które odbyły się we Wrocławiu.
Mistrzostwa trwały od 14 do 16 lutego br. Przemyślanie wystąpili w gronie aż ponad 1 tys. 300 zawodniczek i zawodników z kilkuset klubów z całej Polski. Jak już wspomnieliśmy, plonem ich startów były dwa medale.
W kategorii juniorów (U-20) srebrny medal wywalczył Patryk Panyło (2006), który obronił tytuł wicemistrza Polski z ubiegłego roku. Konkurs był bardzo emocjonujący, a trójka medalistów pokonała wysokość 203 cm. Z tym, że każdy w innej próbie, co zadecydowało o podziale medali. Patryk jest podopiecznym trenera Marka Radochońskiego.
Rewelacyjny start zanotował Bartłomiej Kulpiński (2008), który w stojących na bardzo wysokim poziomie eliminacjach biegu na 200 m ustanowił nowy rekord życiowy wynikiem 22,14 s i z piątym wynikiem awansował do finału A. W biegu finałowym, startując z niewygodnego na hali drugiego toru, finiszował z wynikiem 22,39 s na trzeciej pozycji, zdobywając upragniony brązowy medal.
Debiutujący w kategorii juniorów młodszych Eryk Trojnar (2009) w eliminacjach biegu na 60 m ppł uzyskał wynik 8,66 s i z 14. rezultatem zakwalifikował się do finału B, w którym rezultat 8,82 s plasował go na 7. miejscu w biegu. Generalnie zajął więc 15. miejsce w Polsce w tej konkurencji.
Uczestniczką zmagań na 1000 m juniorek młodszych była Weronika Zając (2008). Niestety, zmagając się z problemami zdrowotnymi, nie mogła zademonstrować pełni swoich możliwości, zajmując z wynikiem 3:25,59 min 34. miejsce.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze